Нова-стара індустріальна зона

На Рясне-2 у 2013-му планують розпочати будівництво індустріального парку, який буде розрахований на 12 тисяч робочих місць

На Рясне-2 у 2013-му планують розпочати будівництво індустріального парку, який буде розрахований на 12 тисяч робочих місць

Львівська міськрада під час останнього засідання сесії затвердила концепцію створення індустріального парку “Рясне-2” у Львові. Проте, реально індустріальна зона може з’явитися у місті Лева не швидше, ніж наприкінці наступного року. 
Так, Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради назвав концепцію створення львівського індустріального парку у “Рясному-2” “об’єднавчим для міського голови та депутатської більшості у міськраді”.

Великі сподівання 

Наразі мова про будівництво парку не йде, адже відповідні документи лише скеровані в Державне агентство із залучення інвестицій та управління національними проектами для включення індустріального парку в офіційний державний перелік. Але міські посадовці вже очікують успішних результатів від його реалізації. 
“Урядом ще не визначено розмір пільг, які будуть надавати підприємствам, які працюватимуть у львівському індустріальному парку. Нині в цьому напрямку триває робота, але якщо все буде добре, то на території промислової зони можуть бути створені близько 12 тисяч робочих місць, не враховуючи постачальників послуг та сировини для забезпечення повноцінного функціонування об’єктів промислової зони. Ця кількість робочих місць дозволить залучати до міського бюджету близько 38 млн грн щорічно. Надходження від орендної плати за землю складе щорічно близько 2 млн грн”, – розповідає “Пошті” Сергій Кіраль. 
Чиновник певен: якщо у Львові запрацює індустріальний парк, то в компаній, які там працюватимуть з’являться великі можливості затягнути туди своїх партнерів-постачальників, як це колись було в Польщі. “Маємо надію, що так званий ефект магніту відбудеться й у Львові. Тоді постачальники можуть входити і бути задіяними у вільні території наших підприємств”, – додає Сергій Кіраль. 
КОМЕНТАР

Ростислав Сорока, голова регіональної Ради підприємціву Львівській області:

- Індустріальні парки - це перспектива розвитку кожної країни. Це розвиток її економіки, створення нормальних умов для розвитку малого і середнього бізнесу. Рясне-2 один із найкращих у Львові промислових районів, якщо там побудують промисловий парк -  це дасть змогу бізнесові створити й протримати виробничі майданчики, водночас розвиваючи їх. Місцева влада однозначно зацікавлена й стимулює нові напрямки для розвитку й функціонування бізнесу. Це світова практика. Індустріальний парк передбачає створення певних умов для ведення бізнесу. Але дати земельну ділянку - цього недостатньо. Потрібно в бюджеті на наступний рік передбачити кошти для освоєння цієї території. Зокрема підведення відповідних і необхідних комунікацій до кожного наділу, який згодом буде перетворений на підприємство. Тут питання чи вдасться це закласти в бюджет, а потім профінансувати. З теоретичної точки зору такий парк Львову потрібен і може бути реалізований. Сподіваюся, що міська рада передбачить відповідне фінансування і виконає його. 

Існують і обмеження

Для будівництва індустріального парку місто виділило земельну ділянку площею 25 га, яку можна використовувати під промислові цілі. Відомо, що ці землі в Рясному-2 й раніше були призначені для виробництва промисловості, або для забудови приміщеннями виробничого призначення, але через кризу й відсутність попиту так і не були підготовлені до аукціону. Запропонувати дану ділянку для для реалізації проекту міським посадовцям дозволив закон про індустріальні парки, який набув чинності п’ятого вересня цього року. “Це територія, згідно закону має визначені межі. У законодавчих нормах буде визначено керуючу компанію, яка й отримає цю ділянку, і відповідно, буде забезпечувати розвиток і залучення туди інвесторів для організації різних типів виробництв”, – каже “Пошті” Сергій Кіраль.З його слів, існують і певні обмеження щодо типів виробництв, які зможуть там працювати. “На цій території можуть працювати лише підприємства в яких санітарна зона не більше 50-100 метрів до найближчого житлового будинку. Там не можуть бути хімічні підприємства, а лише текстильні фабрики, легка, харчопереробна промисловості, збірка радіоелектроніки та інше”, – каже співрозмовник. 

Але ризики є!

Наступним кроком після затвердження концепції має бути проведення  тендеру на визначення забудовника. “Через 4-6 місяців буде визначено керуючу компанію, але реально зведення парку розпочнеться не раніше наступного року”, –  додає Сергій Кіраль. – Цей парк дуже потрібен і вигідний Львову, але коли діло дійде до визначення керуючої компанії, напевно, будуть спроби “пропихати своїх” не віддаючи перевагу тим, хто насправді може це робити якісно і з досвідом”.
До того ж, щоб реально розпочати будівництво парку має бути ще щонайменше два рішення сесії міськради – щодо створення самого парку і рішення згідно затвердження результатів конкурсу по відбору керуючої  кампанії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4152 / 1.59MB / SQL:{query_count}