Дуже слабка гривня

Експерти певні: після парламентських виборів національна валюта ще більше втратить позиції. Це призведе до подорожчання товарів і послуг

Експерти певні: після парламентських виборів національна валюта ще більше втратить позиції. Це призведе до подорожчання товарів і послуг

Уже понад тиждень українська гривня активно здає позиції, тому причин для хвилювання у кожного з нас більш ніж достатньо. Представники влади і Нацбанку запевняють, що курс гривні до кінця року буде стабільним, мовляв, «паніку підняли деякі банки з банальною метою заробити».  Поза тим, для більшості громадян заяви Нацбанку вже давно не є переконливим аргументом.

Люди масово купують долари, що ще більше наближає національну валюту до девальвації, а товари і послуги – до подорожчання!

Девальвація гривні неминуча

Те, що національна валюта девальвує, не викликає сумніву. І довести це дуже просто. Адже відомо: що більший попит на іноземну валюту, то менше коштує гривня, і навпаки. Тому українці, скуповуючи долари, самі ж  прискорюють цей процес.

Сергій Терьохін, перший заступник голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики, певен, що після виборів гривня подешевшає, а долар подорожчає. Як наслідок – ціни на товари та послуги підуть угору.

“Наше життя залежить від імпорту, і це проблема індустріальної політики всіх урядів. Після виборів відбудеться девальвація гривні, всі товари і послуги подорожчають. Нацбанк має валютний резерв. Згідно із законом, він належить не фінустанові, а Україні, банк є лиш оператором цього резерву, тож використовувати його на будь-які потреби не може. Але що ми маємо? З 37 млрд грн залишилось трохи більше як 29. Нацбанк просто витрачає цей запас! У січні-лютому уряд, який набрав боргів, змушений буде повернути понад чотири мільярди… Ситуація невтішна!” – зазначив учора в розмові з “Поштою” Сергій Терьохін. – Валютний запас зменшується, імпорту стає більше, ніж експорту, інвестори втікають... Так, у 2011-му з України було вивезено близько 40 млрд доларів у офшори”.  

З його слів, уряд та Національний банк вже намагалися втримати курс гривні і втратили… сім мільярдів національного резерву. “А це ваші і наші гроші, адже вони туди надходять як податки через рефінансування Нацбанку”, – наголошує парламентар. 

А Нацбанк і далі заспокоює…

Незважаючи на невтішні прогнози експертів, голова Нацбанку Сергій Арбузов закликає слухати лише НБУ, мовляв, лише так зможемо уникнути девальвації. Про це він зазначив у ефірі телеканалу “Інтер” 9 вересня.

За його прогнозами, до кінця 2012 року курс гривні буде стабільний. “У нас хороші валютні резерви, низький рівень інфляції. Причин для хвилювань нема. Якщо населення слухатиме НБУ, то я не бачу в найближчій перспективі – ні цього року, ні на початку наступного – причин для глибокої девальвації. І ми можемо спокійно тримати стабільний курс”, – запевняє  голова Нацбанку. 

І зазначає, що кілька днів тому деякі банки вирішили заробити. “Після того як ми це визначили і втрутилися, ситуація стабілізувалася”, – каже  Сергій Арбузов. На його думку, населення впевнене у стабільності курсу гривні і рівень довіри громадян до Нацбанку високий… 

Заощаджувати в гривнях ризиковано

Попри те що нинішня влада запевняє українців у стабільності не лише курсу гривні, але й рівня життя, експерти радять не сприймати це як панацею, а рятуватися самим. Тобто купувати долари і зберігати їх на депозиті!

Ба навіть більше, нардеп Сергій Терьохін каже, що вперше у житті засумнівався в національній валюті. “Нині немає причин для стабілізації гривні. Я завжди казав, що гривню треба підтримувати, але, на жаль, нині вперше у житті кажу: не треба! Людям тепер не варто зберігати заощадження в гривнях, адже національна валюта після виборів впаде відносно інших валют!” – зазначив співрозмовник “Пошти”. З ним погоджується і Павло Розенко, провідний експерт Центру ім. Разумкова.

“Після виборів гривня послабиться. Тому не раджу заощаджувати в національній валюті. Українське населення не має грошей. Людям не вистачає на нормальну їжу і відпочинок… Тому говорити про збереження коштів на депозиті не дуже актуально. Але тим, хто має гроші в банку, раджу сформувати інвестиційний портфель у кількох валютах. Гривні можна класти під відсотки на один-два місяці, але не більше”, – радить експерт. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4577 / 1.57MB / SQL:{query_count}