Попит на долари
Населення продовжує масово скуповувати долари. У липні українці накупили на півмільярда більше, ніж місяцем раніше, інформує Національний банк України.
Обсяг операцій із готівковою іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України становить майже чотири мільярди доларів, інформує “Львівська Хвиля”.
Хліб подорожчає
Подорожчання хліба прогнозує Українська аграрна конфедерація. Її президент Леонід Козаченко припускає, що ціна на український хліб у наступному році зросте на 20%, інформують Українські національні новини.
Недешеві розмови
Один з операторів мобільного зв’язку України “Київстар“ з 17 серпня підвищує вартість дзвінків на номери інших операторів. Вартість однієї хвилини розмови в одинадцяти тарифних планах (в основному тих, які використовують корпоративні клієнти) зросте на 26-50% – до 1 грн 20 коп. Про це йдеться в офіційному повідомленні компанії в газеті “Голос України” .
Виробництво автомобілів знизилось
У липні цього року в Україні було вироблено 6 тис. 698 автотранспортних засобів, що на 30,6% менше липневого показника минулого року. Такі попередні дані навели в асоціації “Укравтопром”. При цьому, виробництво легкових автомобілів знизилося на 32% і становило 6 тис. 149 одиниць.
Комерційних автомобілів було вироблено 207 одиниць, або на 41,5% менше, ніж у липні 2011 року. Виробництво автобусів досягло позначки 342 одиниць, що на 25,7% більше липневого показника минулого року. За підсумками семи місяців обсяги виробництва автотранспорту в Україні знизилися майже на 20%, інформує “Львівський портал”.
На підручники – 63 мільйони
Підручники для першокласників коштують 63 млн грн. Водночас у Міністерстві освіти підрахували, що ціна підручника для шкіл з українською мовою навчання є рекордно низькою. Нині триває передача підручників від обласних книжкових баз в райони, а потім – у школи. Жоден учень не залишиться без книжок, – обіцяють у профільному міністерстві.
Інтернет-магазини на контролі
Державна податкова служба України розробила зміни до закону “Про використання реєстраторів розрахункових операцій у галузі торгівлі, громадського харчування та послуг”, згідно з якими кожен кур’єр онлайн-магазину повинен мати портативний касовий апарат. Про це інформує “Комерсант-Україна”.
У ДПС пояснюють свої наміри тим, що таким чином кожен покупець інтернет-магазину зможе мати документ, який підтверджуватиме його покупку та захищатиме його. Натомість учасники ринку говорять, що касові апарати – спосіб фіскалів контролювати обсяги продажів та стежити за відрахуваннями до бюджету. Згідно зі законом, юридичні особи, які займаються електронною торгівлею, зобов’язані надавати клієнтові розрахунковий документ – фіскальний чек. Це повинен робити кур’єр, який доставляє замовлення.
“Так, клієнт у випадку необхідності зможе довести, що купив товар у певній кількості і на вказану суму саме в цьому магазині. У законодавстві не визначено поняття інтернет-торгівлі, фактично усі такі магазини є поза законом”, – кажуть податківці.