“Вітина” тисяча: невже гроші закінчилися?

Вкладники налякані – деякі львівські відділення Ощадбанку України не виплачують обіцяної президентом тисячі гривень. У банку кажуть, що через технічні проблеми…

Вкладники налякані – деякі львівські відділення Ощадбанку України не виплачують обіцяної президентом тисячі гривень. У банку кажуть, що через технічні проблеми…

Цього року на початку літа Ощадбанк України розпочав виплату компенсацій за знеціненими вкладами колишнього Ощадбанку СРСР. Проте літня пора ще триває, а деякі українці вже не можуть отримати тої довгоочікуваної тисячі! Тож „Пошта” вирішила з’ясувати: чи не закінчились, бува, гроші в української влади? Чи не вирішили парламентарі витратити ці кошти на виборчу кампанію – 2012, яка нині у розпалі?!

Виплати “по-українськи”

Окремі львів’яни, дані яких були внесені до реєстру вкладників заощаджень громадян 2008 року, пройшли актуалізацію і мали отримати гроші восьмого, дев’ятого, десятого серпня, але виплат так і не дочекалися. Скажімо, львів’янка Марія повинна була одержати тисячу гривень у середу, восьмого серпня, але працівник контакт-центру Ощадбанку повідомив, щоби по гроші не приходила… 

“Мені подзвонили на домашній телефон. Співрозмовниця Валентина назвалася працівницею контакт-центру Ощадбанку. Та своє прізвище назвати відмовилася. Сказала, що люди, які мали отримати виплати в Ощадбанку восьмого, дев’ятого і десятого серпня, грошей не побачать, бо їх нема! Проте запевнила, що хвилюватися не варто –  кошти мають з’явитися через два тижні, а нині вони відсутні згідно із розпорядженням”, – розповідає “Пошті”  Марія. На запитання обуреної львів’янки, що то за розпорядження і ким воно підписане, працівниця Ощадбанку не відповіла…

Павло Розенко, провідний економіст Центру ім. Разумкова пояснює, що такі випадки непоодинокі. “Нині ми можемо констатувати факт, що у влади немає грошей на поточні соціальні видатки. Економіка країни в критичному стані! Вона не працює, не дає необхідних ресурсів для виконання соціальних зобов’язань. На жаль, ситуація не покращується, просто уряд до виборів намагається втримати економічну стабільність у державі”, – каже “Пошті” Павло Розенко. 

Зі слів експерта, нині робиться все можливе для того, щоб розтягнути час виплат, щоб вони відбувалися не одночасно. Таким чином уряд має більше часу для того, аби акумулювати під соціальну програму реальні кошти. Напевно, ті, хто пройшов актуалізацію цього року, гроші отримають. А що буде з тими, кого ще не внесли до реєстру виборців? Їм обіцяють виплатити гроші наступного року. Думаю, що на 2013 – 2014 роки всі соціальні програми будуть заморожені – їх відновлять лише напередодні президентських виборів”, – вважає Розенко. 

Ощадбанк: “Та гроші є!”

Натомість в Ощадбанку України запевняють, що проблем із нестачею коштів нема й усі вкладники, що актуалізували свої дані вчасно, отримають гроші.

“Ощадбанк України не припиняв виплати компенсації вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР. З першого червня цього року банк проводить виплати, які триватимуть до 25 грудня 2012-го. Нині в Україні вже 2 288 148 вкладників отримали виплати на загальну суму 2 173,47 мільйона гривень. Усі, хто пройшов і протягом поточного року пройде актуалізацію своїх даних, теж отримають виплату компенсації”, – розповідає “Пошті” Ярослава Тітова, начальник управління маркетингу, реклами та зв’язків з громадськістю Ощадбанку України.

Випадок львів’янки Марії вона називає поодиноким, пов’язаним  лише з технічними проблемами. 

“Ощадбанк провів ретельну перевірку і виявив, що у день проходження актуалізації пані Марією через технічну помилку було призначено дату отримання компенсаційних коштів на 08.08.12, а необхідно було вказати 22.08.12, бо між актуалізацією вкладників і отриманням компенсаційних виплат повинен бути певний проміжок часу для проведення необхідних технічних процедур (час виготовлення національної картки, доставки від підприємства до установи банку, проходження коштів, а також з урахуванням раніше актуалізованих вкладників). Коли було виявлено технічну помилку, для якісного та комфортного обслуговування, а саме: одночасного отримання компенсаційних коштів, конверта з національною карткою, ПІН-кодом і буклетом з маркетинговим матеріалом ми повідомили вкладницю про справжню дату одержання компенсаційних коштів і вибачилися перед нею”, – запевняє співрозмовниця. 

Але, незважаючи на те, що працівники “Ощадбанку” цю ситуацію пов’язують із технічними проблемами, пані Марія не дуже хоче в це вірити. Мовляв, місяць від актуалізації до отримання виплати – надто довгий відрізок часу. “Мої рідні, знайомі, сусіди отримували гроші за два тижні після актуалізації, але треба ж якось виправдатись”, – каже жінка.

 

P. S. Наступного тижня “Пошта” розповість, що робити, якщо ви не змлогли прийти за “Вітиною” тисячею у зазначений день та час, і чи мають право працівники банку не дати вам  грошей.  

ДО ТЕМИ

Віце-прем’єр-міністр – міністр соцполітики Сергій Тігіпко заявляє: уряд  запланує в проекті бюджету на 2013 рік кошти для завершення виплат за знеціненими вкладами радянського Ощадбанку, інформує УНІАН.

“При формуванні бюджету на 2013 рік уряд запланує відповідні кошти”, – сказав він і зазначив, що цього року виплата компенсацій відбувається спокійно: “Уряд добре організував виплати компенсацій цього року: не було ні черг, ні паніки. Шість мільйонів колишніх вкладників своєчасно одержать компенсації”.

Нагадаємо: з 1 червня 2012 року почалися виплати вкладникам радянського Ощадбанку. Вклади будуть відшкодовані близько 6 млн громадян, що не встигли одержати компенсацію в 2008-му. Для отримання компенсації громадяни мають перереєструватися у відділеннях Ощадбанку. За інформацією АТ “Ощадбанк”, в систему “Реєстр вкладників заощаджень громадян” на початок 2012-го внесено дані про знецінені заощадження більш як 11,8 млн громадян України, з яких тільки близько 6,16 млн осіб вже одержали компенсацію – 1000 грн.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4386 / 1.6MB / SQL:{query_count}