Дочекались “автоцивілки”
Народні депутати проголосували за законопроект, який вносить зміни в порядок обов’язкового страхування громадянсько-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (“автоцивілка”), враховуючи поправки президента України. Як писала “Пошта”, цей закон у цілому прийняли ще 15 березня, однак 7 квітня Віктор Янукович наклав вето, з вимогою вилучити норми, проти яких виступали великі страхові компанії, зокрема з приводу втрати контролю над страховими резервами.Також глава держави вимагав виключити з законопроекту пункт, де йдеться про те, що в момент реєстрації чи перереєстарції у власників автомобілів повинен бути страховий поліс “автоцивілка”, інформує korrespondent.net
Цукор подорожчає
Цього року виробники прогнозують подорожчання цукру до 7-8 грн за кілограм. На 15-20% збільшиться собівартість цукру за рахунок росту цін на енергоносії, повідомили в Національній асоціації цукровиробників України “Укрцукор”.Щодо запасів цукру виробники запевняють, що з цим проблем не буде, попри менший посів цукрового буряка цього року, є достатньо цукру в запасах, що задовольнить потреби внутрішнього ринку. Основною ж причиною підняття цін на цукор є збільшення цін на енергоносії. Нагадаємо, минулого сезону в Україні зібрали 18 млн тонн цукрового буряка і виготовили 2,3 млн тонн цукру, що дозволило за рік на 40 % знизити ціну на цукор, інформує delo.ua
Розширили дію єдиного податку
Верховна Рада України ввела п’яту та шосту групу платників єдиного податку, під яку тепер підпадають фізичні і юридичні особи з річним обсягом доходу до 20 млн грн, інформує ZN.UА. Так, згідно з новими змінами, у п’яту групу входять фізособи-підприємці, в яких працюють до 20 осіб, а в шосту – юрособи з числом найманих працівників до 50. Для цих двох нових груп ставка єдиного податку становить 7% доходу в разі сплати податку на додану вартість (ПДВ) і 10% – у разі включення ПДВ до єдиного податку. Нині до третьої групи належать фізособи-підприємці з числом найманих працівників до 20 осіб і обсягом доходу до 3 млн грн. Четверта група – це юрособи з доходами до 5 млн грн і числом працівників до 50.
Єдиний податок для обох цих груп становить 3% або 5% залежно від сплати ПДВ. Новий закон встановлює, що в разі виходу за граничні розміри доходів представники третьої і четвертої груп можуть наступного року обрати відповідно п’яту та шосту. При цьому за попередній рік третя група повинна сплатити податок за надлишковий дохід за ставкою 15%, а четверта – за подвоєною ставкою. Порушники обсягів доходу з п’ятої групи повинні будуть обкласти надлишковий дохід також за ставкою 15%, а з шостої групи – за подвоєною ставкою, а в наступному році перейти на загальну систему оподаткування.
Подорожчають послуги зв’язку
Послуги зв’язку стануть дорожчими, інформує “24 канал”. Так, зросте вартість інтернет-доступу, кабельного телебачення і фіксованого зв’язку. Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації, схвалила законопроект, яким запроваджується надбавка 3,5% до тарифів операторів.