Через Євро-2012 оренда квартир у місті Лева подорожчала на 20%, як наслідок – вищі ціни радше відлякали іноземців, і вони подалися у хостели, що виявилися дешевшими. Експерти ринку нерухомості кажуть, що після єврочемпіонату ціни на оренду житла знизять, але на скільки, невідомо.
Як з’ясувала “Пошта”, подобова оренда квартир під час єврочемпіонату не надто популярна. Багато львівських помешкань так і не дочекалися іноземних вболівальників.
Експерти ринку нерухомості називають дві основні причини, які вплинули на оренду помешкань під час Євро-2012.
Перша – завищені ціни на подобову оренду квартир, друга – дуже багато людей виставили на ринок свої помешкання, і освоїти їх одразу було неможливо.
Сергій Борисов, фахівець із нерухомості, каже, що оренда квартир під час Євро-2012 подорожчала приблизно на 20%, але після закінчення Євро-2012 ціни знизять. “Оренда квартир подешевшає, але на скільки, прогнозувати не беруся. Найпопулярнішим і найдорожчим районом міста є Галицький. Так, нині, орендувати помешкання на добу в центрі міста можна за 200 – 250 грн, а на місяць – від 1500 грн за однокімнатну квартиру”, – пояснює він.
З його слів, найдешевше орендувати квартиру в районах – Рясне, Рясне-2, вул. Грінченка, Тракт Глинянський. Однокімнатне помешкання на місяць у вищезгаданих районах міста можна винайняти, заплативши від тисячі гривень, а подобова оренда у цих районах взагалі рідкість.
“У віддалених від центру районах – Левандівці, вулиці Пасічній, Санта-Барбарі – винайм житла з нормальними побутовими умовами на добу обійдеться приблизно у 120 – 130 грн, а місячна орендна плата тут становить від 1200 грн за однокімнатну квартиру. Помешкання без ремонту в таких районах можна орендувати за 100 грн за добу”, – веде далі співрозмовник “Пошти”.
Як зазначає Сергій Борисов, помешкання за цінами вихідного дня люди успішно здавали, а квартири із завищеними цінами стояли пусткою! “Не пустували попередньо заброньовані квартири, але таких менш ніж половина. Іноземці мало знали про оренду львівських квартир, бо відповідної реклами в іноземних ЗМІ не було, тому туристи бронювали готелі”, – додає експерт.
У міському управлінні туризму “Пошту” повідомили, що більшість фанів живе у хостелах, натомість дуже мало туристів оселилися в помешканнях.
Ірина Яремко, голова Львівської рієлторської палати каже: не дивно, що гостели у Львові заповнені на сто відсотків. “Це дуже “демократичний” та популярний вид помешкань – недорого і комфортно. На жаль, квартири, які здавали щодобово, залишилися напівпорожніми”, – пояснює Ірина Яремко.
З її слів, люди, які вже приїздили до Львова, здебільшого орендують ті квартири, в яких колись зупинялися. Тобто повертаються жити на старе перевірене місце. “Масового бронювання помешкань під час Євро-2012 у Львові не було, можливо, тому, що ціни завищені. Неможливо за три тижні заробити те, що люди важкою працею заробляють усе життя”, – запевняє наша співрозмовниця.
Під час єврочемпіонату іноземці зацікавилися нашим містом, але навряд чи захочуть придбати тут нерухомість. Ірина Яремко каже, що турист завжди залишається туристом.
“Інша ситуація з інвесторами та бізнесменами. Інвестор найперше керується здоровим глуздом, а не емоціями, звертаючи увагу на політичну ситуацію в країні. Люди бізнесу цікавляться вартістю квадратного метра житла і розмірковують, для чого можуть використати його. Гарне місто чи житло – це не основний чинник для інвестора, для нього цього замало”, – каже голова Львівської рієлторської палати.
Ірина Яремко зазначає, що іноземні інвестори мали намір інвестувати у наше місто, навіть купити тут нерухомість, але через політичні баталії, що мають місце в українському парламенті, частково втратили свій інтерес.
“Нестабільне законодавство відлякує інвесторів від України в цілому і від Львова зокрема. Іноземні інвестори передусім чекають, що буде в Україні після парламентських виборів”, – каже співрозмовниця.