Забудьте про гроші від МВФ!

Експерти наголошують, що Міжнародний валютний фонд не буде фінансувати передвиборчі забаганки провладної партії

Експерти наголошують, що Міжнародний валютний фонд не буде фінансувати передвиборчі забаганки провладної партії

Міжнародний валютний фонд готовий повернутися до обговорення питання фінансування України, коли побачить намір влади продовжити відповідні реформи. Про це заявив глава місії МВФ Крістофер Джарвіс, інформує “Економічна правда”.

”Ми зараз чекаємо від уряду України ініціатив щодо затвердження та впровадження низки певних заходів. Щойно уряд визначиться і буде готовий це зробити, ми, натомість, будемо готові продовжити дискусії про надання фінансування”, – сказав він

За словами глави місії МВФ, збільшення тарифів на газ та опалення для населення залишається важливою складовою для отримання енергетичної незалежності України. Зокрема, МВФ рекомендує здійснити суттєве підвищення тарифів і проводити регулярне підвищення в майбутньому за умови скасування субсидій, але збільшувати надання фінансової підтримки найбіднішим верствам населення.

Джарвіс також підкреслив, що українські споживачі досі оплачують лише п’яту частину вартості імпортованого газу, при цьому подібна ситуація забезпечується за рахунок всього населення країни в рівній мірі, хоча обсяги використання газу суттєво відрізняються у різних споживачів.

Натомість, Павло Розен­ко, провідний економіст центру ім. Разумкова, певен: підвищення ціни на газ – це далеко не єдина перешкода, яка віддаляє Україну від співпраці з МВФ. 

“Багато залежить від бюджетної та економічної політики теперішнього уряду. Замість прогнозованих більше 3% зростання ВВП в Україні, воно зросло лише на 1,8 %. МВФ – це не політична партія, а фінансова установа, яка передусім звертає увагу на те, що темпи економічного зростання в Україні серйозно погіршилися, – зазначив “Пошті” Павло Розенко. – Сьогодні українська економіка практично зупинилася. Натомість, теперішня влада не вирішує проблеми українців, а займається соціальним популізмом, адже – попереду вибори!”.

За його словами, Україна може піти шляхом Греції, яка теж брала на себе зобов’язання, які не змогла виконати. “МВФ не буде фінансувати передвиборчі забаганки провладної партії. Тому, очевидно, що реальна співпраця з МВФ ще скоро не відбудеться”, – каже експерт.

Що стосується монетарної політики, то Крістофер Джарвіс зазначив, що вона повинна залишитися направленою на підтримку цінової стабільності за умов високих зовнішніх ризиків.

Разом із тим, у МВФ вважають, що більша гнучкість обмінного курсу допоможе краще адаптуватися Україні до змін економічних умов, і захистить національну економіку від зовнішніх шоків. Також він повідомив, що фонд очікує в 2012–му річний ріст економіки України на рівні 3%.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4530 / 1.55MB / SQL:{query_count}