Земельний зашморг для підприємців

Сьогодні на сесії Львівської міськради депутати остаточно вирішать, скільки підприємці платитимуть за оренду землі

Під час останнього засідання сесії Львівської міськради депутати проголосували за узгоджену між представниками бізнесу та громадськими організаціями ухвалу щодо застосування чинної у Львові нормативно-грошової оцінки землі. Відповідно до ухвали, земельний податок і плату за оренду землі підприємцям мали нараховувати з пільгами у 70%, а не 60%. 

Однак, міський голова Андрій Садовий наклав вето на цю ухвалу. Відтак, нині, 22 березня, під час сесії депутати розглядатимуть це питання та винесуть остаточне рішення щодо нормативно-грошової оцінки землі.

ДО ТЕМИ

Цінова політика 

За словами Михайла Бокала, чинників, які впливають на вартість землі дуже багато. “Чим ближче до центру, тим земля дорожча. Так, власник кіоску (МАФу) платить близько трьох тисяч грн на рік, близько 250 грн – у місяць. Ціна залежить від цільового призначення земельної ділянки, комунікації до неї. Звичайно, що земля під комерційні цілі є найдорожчою. Так, в середньому квадратний метр ділянки з пільгою, що дає міськрада для комерційних цілей коштує – 22 грн на місяць, для промисловості – 10 грн, житлова забудова та транспорт – 8 грн, громадська забудова – 6 грн. Залежно від розміщення земельної ділянки в межах однієї категорії ціна може зростати в три-чотири рази”, – пояснює Михайло Бокало. 

Намагалися домовитися 

За словами президента Асоціації роботодавців Львівщини Зеновія Бермеса, з початку 2011-ого тривали складні переговори з Львівською міськрадою щодо розміру орендної плати за землю. Так, порівняно з 2011-им вона мала зрости на 40%. 

“Непосильне збільшення цієї сплати дуже боляче було для бізнесу, і тому ми вступили у чергові переговори з міськрадаю. У ратуші шукали гроші для вирішення міських проблем, а підприємці намагалися довести, що гроші треба шукати не на цій ниві. Після вето міського голови переговори вже з міськрадою продовжилися: як зробити, щоб були і вовки ситі, і вівці цілі, – каже “Пошті” Зеновій Бермес, – Нині під час сесії Львівської міськради депутати мають врегулювати проблему грошової оцінки землі. Через те, що  методологія розрахунку недосконала, це призвело до штучного зростання в кілька разів вартості землі”.

Співрозмовник певен: нова оцінка землі є недоступною для підприємців. “Вона спрямована на постійне здорожчання вартості землі. Наше завдання створити такі умови, щоб орендареві чи платнику земельного податку було посильно платити за землю. Ми добилися того, щоб в ухвалі була передбачена знижка  до нормативної оцінки землі – 60% і перевищення проти попереднього року не складало 40%, бо раніше це збільшувалося в рази, а це неприпустимо!”, –  каже Зеновій Бермес. 

За його словами, у Львові плата за землю є різною. “Це залежить від  розміщення земельної ділянки та її цільового призначення. Так, різниця в ціні може бути навіть у десять разів”, – додає він.  

ДОВІДКА

Нагадаємо, що нова нормативно-грошова оцінка землі була затверджена у 2009-му, проте її запровадження двічі переносилось у зв’язку з економічною кризою. Відповідно до нової оцінки, ціна на оренду землі у Львові повинна зрости в середньому по місту у 2,5 рази, однак у деяких районах – в 3-4 рази. До того часу місто користувалося оцінкою 1999-го.  Впродовж 2011-го для підприємців існувала пільга у розмірі 60%, тобто нормативна оцінка діяла на рівні 40% від визначеної в ухвалі про затвердження нормативної грошової оцінки. 

Позиція Ратуші 

Тим часом начальник управління земельних ресурсів міськради Михайло Бокало зазначив “Пошті”, що підприємці хотіли знижку до нормативної оцінки землі – 70%, але, найімовірніше, залишатимуть її на рівні 60%, адже половина договорів із підприємцями вже переукладені за новою грошовою  оцінкою. “Для того, щоб стимулювати підприємців переукласти решту договорів, ми встановлюємо верхню планку для грошової оцінки землі. Так, договори оренди можуть найбільше подорожчати на 40%. Основ­на кількість підприємців потрапляє в цей діапазон, але є декілька підприємств (десять, двадцять), яким непідсильно платити цю грошову оцінку землі. Тому, ми спільно з депутатським корпусом, пропонуємо варіант не більше як на 40%. Ставимо усіх в рівні умови і таким чином ми наповнимо бюджет і підприєцям буде добре”, – сказав “Пошті” Михайло Бокало.

Поза тим, посадовець визнає, що повністю вирішити проблему не вдасться. “Звертатимемося до  Кабміну з проханням переробити методику. Нинішня методика є поганою, особливо для  Львова”, – визнає співрозмовник.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4365 / 1.59MB / SQL:{query_count}