Економісти та юристи Україні вже не потрібні

На Львівщині на кожні десять вакансій претендує 104 охочих працевлаштуватися

На Львівщині на кожні десять вакансій претендує 104 охочих працевлаштуватися

Лише за лютий цього року на зареєстрованому ринку праці Львівщини кількість безробітних збільшилася на 1,3 тисячі осіб і станом на 1 березня 2012-го року становила 24,6 тисячі, повідомили ”Пошті” в головному управлінні статистики у Львівській області. 74,6% з них отримували допомогу з безробіття. 

Із кожних ста безробітних, які стоять на обліку в центрах зайнятості Львівської області, 46 мають робітничі професії, 42 – до звільнення посідали посади службовців, 12 – працювали на роботах, які не потребують спеціальної підготовки. Кількість безробітних у сільській місцевості становила 10,3 тисячі осіб, у міській – 14,3 тисячі. 

Натомість кількість вакансій (за даними підприємств, установ та організацій, поданих до центрів зайнятості) у березні становить 2455, що на 449 робочих місць (15,5%) менше, ніж у березні 2011-го. Тож безробітня арифметика така – на кожних десять вакансій претендує понад сто осіб.

Як розповіли ”Пошті” у Львівському міському центрі зайнятості, більша половина тих, хто шукає роботу, це люди з вищою освітою, переважно економісти, юристи та випускники факультету міжнародних відносин. Натомість попиту на такі спеціальності небагато. Водночас популярні інженерні професії та фахівці у сфері комп’ютерного програмування. Також є достатньо вакансій у галузі тепло- та газопостачання і вентиляції, також потрібні продавці продовольчих і непродовольчих товарів, кухарі, кондитери, офіціанти, бармени, швачки. А ось журналістам роботу у центрі зайнятості знайти нереально.

До слова, уряд у рамках нової соціальної політики одним із першочергових завдань вважає створення робочих місць для молоді. Для вирішення цієї проблеми віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, зокрема, пропонує: ”Ще один потужний стимул – впровадження контракту між працедавцем і студентом. За цим контрактом, роботодавець проінвестує в освіту або перепідготовку спеціаліста, а той, своєю чергою, повинен буде відпрацювати певний час на підприємстві. Таке конт­рактування радикально підвищить якість підготовки кадрів”.

Чи допоможуть урядові ініціативи покращити ситуацію із працевлаштуванням українців – покаже час. Аби лише ці ініціативи не були приурочені лишень до виборів. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3981 / 1.55MB / SQL:{query_count}