Найбільший макроекономічний ризик для держави
В оприлюдненій Світовим банком новій Стратегії партнерства з Україною, розрахованій на 2012-2016 роки, проблеми, пов’язані із доступом до зовнішнього фінансування називають серед головних загроз для української економіки. Про це повідомляє агентство ВВС. Так, у Світовому банку не виключають можливості переривання угоди між Україною та МВФ, і це на тлі того, що на 2012-ий припадають значні виплати з обслуговування боргу України, в тому числі, і перед МВФ. “У 2012-му державному, банківському та корпоративному секторам України доведеться сплатити близько 50 млрд доларів (майже 30% прогнозованого ВВП) зовнішнього боргу. Уряд України повинен буде сплатити в 2012-му 8,2 млрд доларів (4,5% ВВП) внутрішнього та зовнішнього боргу “, – зазначено в Стратегії партнерства з Україною 2012-2016 рр.
“Потреби у фінансуванні державного сектора роблять украй важливими виважену макроекономічну політику та структурні реформи, які сприятимуть відновленню офіційної фінансової підтримки та розбудові довіри інвесторів. Однак, заплановані на жовтень 2012-го вибори до ВРУ можуть послабити необхідні обмеження державних видатків і зашкодити реалізації цих важливих заходів”, – наголосили у Світовому банку. Певним “лакмусовим папірцем” за таких обставин має стати підвищення тарифів на енергоносії для населення та комунальних підприємств, яке у Світовому банку називають “перевіркою серйозності намірів уряду”.
Туристичний бізнес може піти в тінь
Турагентства хочуть повернутися до єдиного податку. Тобто, працювати в другій групі платників податків, що передбачає фіксовані відрахування. Так, туристичному бізнесу в Україні загрожує тотальна тінізація, попереджають експерти. Адже сьогодні через законодавчі неузгодженості він віддає податківцям понад половину свого прибутку, інформує „24 канал”.
“Друга група для більшості підприємців є пріоритетною. Турагенти не можуть нею скористатися”, – каже Дмитро Гарний, керівник Київського центру підтримки і розвитку бізнесу. Щоб напередодні Євро-2012 не допустити руйнації туристичної галузі, учасники ринку закликають змінити Податковий кодекс, дозволивши турагентствам платити фіксований податок. Крім того, фахівці закликають змінити базу оподаткування туроператорів податком на додану вартість. Адже, останні змушені сплачувати його ще до формування самого туристичного продукту, що ставить під ризик рентабельність бізнесу.
В Україні пересіватимуть озимину
Складні погодні умови, за яких проводився посів озимини, та морозна зима зумовили значні втрати засіяних культур. Про це повідомив Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики та продовольства України, інформує прес-служба міністерства. “Цьогоріч погода не дозволила провести посів озимих в такому обсязі, в якому ми планували. В результаті, засіяно на 200 тис. га менше, ніж було заплановано. Посуха та жорстка зима теж внесли свої корективи”, – каже міністр. Аби мінімізувати втрати від недостатнього сходження та вимерзання озимих культур, у Міністерстві вже готуються компенсації на пересів та розробляються концепції збереження зернових. “З боку держави вже виділено 20 млн грн для додаткової закупівлі насіння. Буде прийнята постанова щодо здешевлення паливно-мастильних матеріалів і здешевлення добрив”, – сказав міністр.