
У Львові з ініціативи податкової Львівщини відбулося громадське слухання “Створення умов для малого та середнього бізнесу, як один з основних пріоритетів економічного розвитку області”, під час якого підприємці висловили свої скарги та пропозиції до влади.
Представники бізнесу та громадські діячі звернули увагу посадовців міста та області на низку проблем, які конче необхідно вирішити. Зокрема, це питання нормативно-грошової оцінки землі, високих ставок екологічного податку, відшкодування ПДВ тощо.
Своєю чергою, головний податківець Львівщини Віталій Пекарчук запевнив, що всі пропозиції та зауваження вивчатимуть не лише на обласному рівні, але й у центральному апараті ДПС України.
ДО ТЕМИ
Для когось війна, для інших – ні
Андрій Антонищак різко розкритикував дії міської влади Львова, яка воює з МАФами. “Які б закони для підприємців не приймалися, як би той чи інший уряд не старався щось зробити для підприємництва, влада міста Львова все підміняє доцільністю та трактує закони України на свій розсуд”, – наголосив Андрій Антонищак. Натомість міський голова Львова, сказав, що буде і надалі воювати з МАФами. “Це моя принципова політична позиція. Я не дозволю, щоб у Львові споювали дітей”, – сказав Андрій Садовий.
|
Турнікети як перепона
Зокрема, Ярослав Рущишин, секретар Ради підприємців при Верховній Раді, керівник одного зі швейних підприємств, звинуватив у затримці виплати зарплати на підприємстві… державу, яка не відшкодовує ПДВ. Він також заявив, що ради підприємців при міському голові Львова не діють, а ось координаційна рада з питань підприємництва при голові Львівської ОДА, за його словами, є “групою лизунів”.
Рущишин наголосив на потребі відновити регулярну й ефективну роботу ради підприємництва при голові ЛОДА, де підприємці б могли висловити свої претензії та почути на них пояснення. В іншому ж випадку, за його словами, може повторитися революція 2004 – 2005 рр. Він також зазначив, що податкова Львівщини відгороджується від платників податків турнікетами, але турнікетів немає, для прикладу, у податковій Вінницької області.
Віталій Пекарчук, голова ДПС у Львівській області, своєю чергою пояснив, чому турнікети з приміщення податкової Львівщини не можна забрати. “Мене насторожило і здивувало питання пропускного режиму в податковій службі, але хочу вас розчарувати – вільного доступу не буде. Величезне приміщення, надзвичайно багато матеріальних цінностей і головне – доступ до інформації, яка зберігається у ДПС, є обмежений. Ми користуємося відповідними нормативними документами”, – пояснив головний податківець регіону.
“Ми промоніторимо порядок і знімемо всі перепони у доступі платників податків до податкових інспекцій. Це питання буде зняте, коли створимо сервісний центр для платників податків”, – додав Віталій Пекарчук.
Водночас очільник міста Андрій Садовий сказав, що до його кабінету немає кордонів, турнікетів і він охоче допоможе всім підприємцям, які до нього прийдуть…
ДО ТЕМИ
Загрозливий законопроект
Під час громадського слухання підприємці попросили керівництво міста, області, податкової звернутися до уряду про відхилення законопроекту “Про внутрішню торгівлю”, який передбачає заборону нестаціонарним об’єктам торгівлі торгувати м’ясом, рибою та молочними продуктами.
“Якщо закон приймуть, то український підприємець, який сам собі створив робоче місце, годує себе і свою сім’ю, платить податки до бюджету, втратить роботу”, – сказала Лілія Долінська. За її словами, це не єдине недолуге питання у цьому законопроекті. На її думку, найкращими умови для бізнесу будуть тоді, коли рука чиновника не обкладатиме його штрафами і податками, а допомагатиме працювати. Так, Андрій Антонищак сказав, що якщо Закон “Про внутрішню торгівлю” приймуть, то нестаціонарні об’єкти торгівлі поховають!
|
Турбує земельна проблема
За словами Зеновія Бермеса, президента Асоціації роботодавців Львівщини, голови громадської ради при Львівській ОДА, у сьогоднішніх умовах бізнес не може вижити, бо грошей він не має і позичити не може.
“Таке враження, що робота спрямована не на те, щоб підприємець справно платив штрафи, санкції, а на те, щоб накладати на нього штрафи, санкції без причини. Підприємець змушений платити штрафи, а не зарплати людям”, – каже Зеновій Бермес.
Він певен, що нині у Львові проблемою дня є підняття плати за землю. “Бізнес у Львові є у дуже важкому становищі і не витримує підняття плати за землю”, – акцентує Зеновій Бермес.
Водночас Андрій Антонищак, голова громадського об’єднання “Я –львів’янин”, звернувся з проханням до керівництва податкової Львівщини провести спільну нараду з міською владою та врегулювати питання переукладення договорів оренди земельних ділянок із підприємцями та грошової оцінки землі. За його словами, грошова оцінка землі у Львові сьогодні є найвищою в Україні!
Напівзаконні львівські комісії?
Під час цього слухання Лілія Долінська, голова ради територіального відділення Асоціації платників податків України у Львівській області висловила претензії до очільника міста. Так, за її словами розпорядженням міського голови за №510 були створені напівзаконні комісії. “До комісій входять представники СЕС, податкової міліції, але, на жаль, відсутні представники громадських об’єднань, вони, як виявляється, там непотрібні. Працівники прокуратури, СЕС, міліції приходять без попередження до підприємця і чинять тиск на нього, опираючись на рішення ЛМР. Тобто, органи влади рекомендують, а за фактом – вимагають!” – обурено каже Лілія Долінська.
“Після рейду працівника підприємства викликають до РДА, де його примушують підписати зобов’язання про підвищення зарплати, залякуючи перевірками органів контролю. Це питання ми піднімаємо не перший раз на різних засіданнях, “круглих столах” упродовж трьох років і нічого не можемо вирішити”, – зазначає вона.
Лілія Долінська звернулася до міського голови Львова з проханням переглянути рішення ЛМР, розпорядження голови ЛМР №510 і створити комісію, яка б відповідала чинному законодавству. “У складі комісії не повинні бути працівники СЕС, виконавчої служби, прокуратури і міліції. Певна, що влада нас почує і склад львівських комісій буде змінено”, – додала вона.