Експерти певні – якщо місцева влада не почує у 2012-му підприємців, ті вийдуть на акції протесту

Львівська міськрада прийняла нереальний для виконання бюджет – як наслідок, постраждає місцевий бізнес. Про це наголосив Зеновій Бермес, президент асоціації роботодавців Львівщини під час засідання у Львівському прес-клубі.
За його словами, депутати міськради збільшили планові надходження від податку на доходи фізичних осіб зі 738 млн грн до 1 127 млн грн (або на 52%), з плати за землю з 139 млн грн до 195 млн грн (або 40%). “Органи державної влади, фіскальні, правоохоронні та органи контролю будуть тиснути на бізнес, а це означає, що ми мусимо діяти”, – зазначає Зеновій Бермес.
ДО ТЕМИ
Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління певен: Львів не може бути процвітаючим містом у країні, яка є банкрутом. “Україну зробили банкрутом кланово-олігархічні групи. Сьогодні вона перетворена на відсталу, жебрацьку державу”, – каже він.
За його словами торік в Україні понад 245 тис. підприємств ліквідували свою діяльність у відповідному відомстві, незважаючи на дуже складну процедуру ліквідації. “Це означає, що втрачено мінімум 1, 5 млн робочих місць”, – додає він.
|
Він нагадав, що 2011-ий для людей бізнесу минув під знаком боротьби проти зростання плати за землю. “Вже декілька років поспіль міська влада нічого не робить для створення сприятливого підприємницького клімату в місті, а хоче отримати легкі гроші. Для підприємців, орендарів землі, які сьогодні можуть платити від 1 до 3% нормативної вартості землі, будь-яке зростання плати за землю є вбивчим! Порівняно з минулим роком, ситуація цьогоріч виглядає значно страшніше”, – певен Зеновій Бермес.
За словами президента асоціації роботодавців Львівщини, влада Львова не лише не допомагає підприємцям, вона ще й ставить їм перепони. “Зокрема, багато шкоди малому бізнесу Львова завдали ремонти вулиць. За більш аніж півроку ремонтів зруйновано десятки малих підприємств, а це робочі місця!”, – наголошує Зеновій Бермес. Окрім цього, за його словами, економічну шкоду завдають бізнесу популістські рішення міськради про обмеження торгівлі алкоголем та пивом. Мовляв, забороняючи продаж алкоголю, депутати не дали альтернативних пропозицій щодо продовження їхньої діяльності.
ДОВІДКА
За результатами дослідження, яке провів Олег Соскін, в Україні 4% – олігархи, 80% – бідні, 16% – умовно середній клас. “Йде страшне знищення дрібного і середнього класу. Бізнесу кидають кістку, що можна вийти на один податок, бути на фіксованому податку, але є величезна кількість фондів у які треба здавати звіти і усі вони контролюють. Не здаєш звітність – штраф величезний”, – каже Олег Соскін. Й додає: “Корупція просякла всі структури у наших містах. Фінансово-економічний колапс в Україні неминучий. Якщо так буде продовжуватися – малий і середній бізнес загине”.
|
У свою чергу Леся Дереш, керівник шляхового ремонтно-будівельного управління №65, певна, що потрібно добиватися відміни нової оцінки землі. “ДПА направляє листи до наших підприємств і зобов’язує платити величезні кошти. Це шалене вимивання обігових коштів, яке може закінчитися тим, що наші підприємства збанкрутують і люди залишаться на вулиці. Потрібно думати, щоб люди мали роботу, підприємства збереглися і могли працювати”, – акцентує Леся Дорош.
За її словами, якщо не буде працювати виробництво не буде коштів, щоб оплатити зарплату бюджетникам. “Маємо змусити міську раду переглянути нормативну оцінку землі. Не можна порівнювати землі Львова із землями у Луганську і Донецьку. Міськрада повинна прийняти ухвалу, про те, що діє стара ухвала до прийняття нової оцінки землі. Якщо нас не почують – ми будемо виходити на акції протесту!”, – підсумувала Леся Дереш.
Загалом Зеновій Бермес вважає, що торік на Львівщині втратили роботу 20 тис. осіб, тому інформація обласного управління праці та соцзахисту населення про створення 50 900 робочих місць викликає сумніви. Він зауважив, що зараз бізнес не може створювати нові робочі місця – зараз актуальним є питання збереження їхньої кількості.