
За даними 15-го Щорічного опитування керівників найбільших компаній світу, підготовленого фірмою PricewaterhouseCoopers, близько половини (48%) з 1258 учасників глобального дослідження прогнозують подальший спад економічної активності у світі на наступні 12 місяців. І тільки 15% заявили, що економічна ситуація в 2012 році покращиться. Про це “Пошті” повідомили у PricewaterhouseCoopers.
Результати опитування, отримані на підставі інтерв’ю з 1258 керівниками найбільших компаній світу, підготовленого фірмою PwC, представили на прес-конференції в Давосі напередодні щорічних зборів Світового економічного форуму.
Кількість топ-менеджерів, впевнених в перспективах зростання своїх компаній в найближчі 12 місяців, приблизно втричі більша, ніж керівників, які вірять в оптимістичний прогноз розвитку світової економіки. Це означає, що представники вищого керівництва, на їхню думку, навчилися управляти своїми компаніями в цих складних і нестабільних економічних умовах.
40% опитаних керівників висловили повну впевненість у тому, що доходи їхніх компаній зростуть в 2012-му. Цей показник нижчий за торішні 48%, але вище, ніж у 2010 році, коли 31% топ-менеджерів були повністю впевнені в тенденції до збільшення доходів.
ДО ТЕМИ
У рамках підготовки 15-го Щорічного опитування керівників найбільших компаній світу, оприлюдненого PwC, в останньому кварталі 2011 року було проведено 1258 інтерв’ю з керівниками компаній в 60 країнах. 291 інтерв’ю було здійснено в країнах Західної Європи, 440 – в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, 150 – в країнах Латинської Америки, 236 інтерв’ю – в Північній Америці, 88 – в країнах Центральної та Східної Європи і 53 інтерв’ю – в країнах Близького Сходу і Африки.
|
Разом із тим більше половини керівників провідних компаній світу очікують збільшення кількості персоналу в наступні 12 місяців. Однак очікування щодо набору персоналу відрізняються в різних секторах. Наприклад, у сфері розваг і ЗМІ цей показник є найвищим з усіх галузей економіки. Говорячи про можливі загрози для розвитку бізнесу в майбутньому, 80% топ-менеджерів висловили стурбованість через невизначеність економічного зростання, нестабільної ситуації на ринках капіталу (64%), державних заходів у відповідь на дефіцит бюджету та обсяг зовнішнього боргу (66%), коливань курсів валют (58%) і надмірного регулювання (56%). У той час як 56% опитаних заявили, що суверенна боргова криза в Європі негативно вплинула на фінансовий стан їхніх компаній, лише 45% підтвердили, що вони вжили відповідних заходів щодо усунення наслідків.
“Безумовно, впевненість керівників найбільших компаній світу похитнулася, оскільки вони все ще відчувають відлуння рецесії. До того ж темпи відновлення і напрямок розвитку світової економіки викликає у них певне розчарування. І той оптимізм, який поступово зростав з 2008 року, вже почав зменшуватися”, – прокоментував президент міжнародної мережі фірм PwC Денніс М. Неллі. “Триваюча боргова криза в країнах ЄС і невизначеність інших економічних чинників підірвали впевненість у зростанні бізнесу в усьому світі. Навіть динамічні економіки країн Азії і Латинської Америки не захищені від реалій затяжної стагнації, спростовуючи теорію про те, що світова економіка як єдине ціле вже не існує”, – продовжив Денніс М. Неллі.
“Позитивним моментом у всьому цьому є те, що за час тривалого спаду економічної активності топ-менеджери навчилися набагато ефективніше управляти своїми компаніями”, – додав він. “Нині керуючі провідних компаній, за їх власними заявами, краще підготовлені до ведення бізнесу на тлі нестабільної ситуації на світових ринках, низького попиту в розвинених країнах і невизначеності в країнах з економікою, що розвивається. Багато керівників висловили впевненість у своїй здатності забезпечити зростання доходів їх компаній, незважаючи на складну ситуацію на ринку”.