Європейський банк реконструкції та розвитку вважає економіку України однією з найбільш вразливих серед економік країн СНД щодо економічної кризи в європейській зоні. Про це сказав українській службі “Голосу Америки” Олександр Пивоварський, старший економіст ЄБРР. “В ЄБРР, ми вважаємо, що українська економіка – одна з найбільш вразливих економік країн СНД щодо кризи в єврозоні і серед країн за межами ЄС”, – сказав Олександр Пивоварський.
З його слів, економіка України дуже залежна від фінансової та економічної кризи в єврозоні, оскільки здійснює значну частину експорту до Європейського Союзу, близько третини її банківської системи становлять європейські банки і значна частина прямих іноземних інвестицій іде в Україну з ЄС.
“Україна усе ще має значний потенціал нестабільності, оскільки більшість її експертів – це всього два види продукції – сталь і продукція хімічної промисловості, а в її економіці переважає високий рівень доларизації, що завжди має негативні наслідки під час кризи. Україна в плані експорту значною мірою залежна лише від декількох регіонів, і її державний борг значно зріс, порівняно з 2007-2008 роками”, – сказав експерт.
Ростислав Слав’юк, завідувач кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ нещодавно читав експертний висновок, який зробили європейці щодо масштабів економічного падіння, які будуть відбуватися в Європі.
“Вони не такі страшні (хоча прогнозували ще менші) і Україна не буде сильно вражена цими процесами”, – сказав “Пошті” професор. За його словами українська економіка є достатньо вразливою. “У нас нема внутрішніх гальм, щоб не допустити кризових процесів в економіку країни, але з іншого боку, стверджувати, що українська економіка є найвразливіша з усіх країн СНД, не можна. Чув думку європейських експертів, що гривня буде відносно довго стабільною. Оцінки є різні і категорично говорити нічого не можна”, – каже Ростислав Слав’юк.
Співрозмовник погоджується з висновками ЄБРР, що економіка України вразлива, але вважає, що на сполох бити не варто. “Ситуація в Україні не найгірша. Зокрема, до виборів національна валюта буде стабільною. Отже, 2012-й не буде надзвичайно складний. Тому, не варто робити песимістичних прогнозів”, – зазначив він.