На біржах восени спекотно

Українську фондову біржу знову штормить. Зрештою, українська біржа не єдина наштовхнулася на труднощі. По­дібну ситуацію спостерігаємо у всьому світі. Зокрема, у США через коливання і падіння біржі на межі банкрутства опинилися десятки великих підпри­ємств.

birza.jpg 

Українську фондову біржу знову штормить. Зрештою, українська біржа не єдина наштовхнулася на труднощі. По­дібну ситуацію спостерігаємо у всьому світі. Зокрема, у США через коливання і падіння біржі на межі банкрутства опинилися десятки великих підпри­ємств.

Початок цього тижня не при­ніс полегшення. У понеділок українську біржу закривали дві­чі, а у вівторок вона пропрацювала лише декілька годин.

За результатами торгів у понеділок, 15 вересня, індекс ПФТС  втратила 5,94%, опустившись до 409,18 пункту. За всіма цінними паперами, зокрема за корпоративними обліга­ціями, уклали 330 угод. Обсяг торгів становив 163 млн грн.

Водночас UAI-50 (Український Зважений Індекс) за­фіксував обвал на 7,66%, опустившись до 38,51 пункту.

У негативі закрили торги: АК  "Банк соціального розвитку "Укрсоцбанк"" (- 13,47%), ВАТ "Мотор Січ" (- 11,45%) і ВАТ "Концерн "Стирол" (- 9,15%), ВАТ "Донбасенерго" (- 6,55%), ВАТ "Укрнафта" (- 6,59%), ВАТ "Західенерго" (- 6,01%), ВАТ "Укртелеком" (- 4,35%).

Експерти пояснюють обвал вітчизняного фондового ринку відлунням подій у США, де про своє банкрутство заявив найстаріший американський інвестиційний фонд Lehmann Brothers. Попри намагання, всі спроби уряду США й Федеральної резервної служби знайти кандидата на покупку компанії закінчилися нічим. Leh­mann Brothers Holdings - четверта за величиною брокерська компанія в Сполучених Штатах, заснована 1850 року. Компанія надає послуги у сфері фінансового консультування, керує приватними інвестиціями, досліджує бан­ківську сферу, керує активами. Паніку серед інвесторів спричинили побоювання, що банкрутство Lehman Brothers, пов'язаного з багатьма корпораціями, зумовить ланцюгову реа­к­цію. Очевидно, що найближчим часом ці побоювання можуть стати реальністю.

До речі, деякий час від пов­ного обвалу фондові ринки рятували акції нафтових і наф­топереробних компаній, що подорожчали на тлі зростання цін на нафту й побоювань, що ураган "Айк" зашкодить нафтопереробній інфраструктурі й призведе до дефіциту палива. Однак так триватиме недовго, а ціни на нафтопродукти уже почали знижуватися.

А тим часом уряди країн намагаються взяти ситуацію під контроль. Важливим моментом для ринку стало рішення американського уряду про переведення під контроль держави двох найбільших у США іпотечних компаній Fannie Mae і Freddie Mac. Таким чином, почалась наймасштабніша акція в історії американського житлового сектора з порятунку корпорацій, що перебувають у скрутному становищі. Однак у штатах таке рішення схвалюють не всі, адже намагаючись рятувати гігантів, країна може зайти в ще більше кризу.

Водночас в Україні проблему вирішуватимуть нормативними актами. Комітет з питань фінансів і банківської діяльності рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо під­вищення вимог до статутного капіталу професійних учасників фондового ринку.

На засіданні Комітету зазначили, що розроблення законопроекту зумовлене необхід­ніс­тю підвищення вимог до статутного капіталу професійних учасників фондового ринку з метою зменшення ризиків за операціями з цінними паперами у професійній діяльності на фондовому ринку. Проект пропонує значно збільшити розмір статутного капіталу професійних учасників фондового ринку. Зокрема, для: торговців цінними паперами (залежно від виду діяльності, від 500 тис. грн до 7 млн грн); зберігачів цінних паперів (7 млн грн); реєстраторів (300 тис. грн); депозитаріїв (15 млн грн); клірингових депозитаріїв
(35 млн грн); компаній з управління активами (7 млн грн); фондових бірж (15 млн грн); фондових бірж, що здійснюють кліринг та розрахунки (35 млн грн); діяльності з управління активами пенсійного фонду
(1 млн євро).

Під час обговорення наголошували, що вимоги до власного капіталу осіб, які отримали ліцензію на провадження діяльності з управління активами, встановлюватиме Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5158 / 1.57MB / SQL:{query_count}