Економічні новини: телеграф

Уряд розробляє законопроект про створення ринку послуг із проведення технічних експертиз та розрахунку інвентаризаційної вартості об’єктів нерухомості. Цей проект готується на виконання доручення президента щодо демонополізації повноважень бюро технічної інвентаризації (БТІ). Про це пише „Комерсант” з посиланням на міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолія Близнюка. Так, зі січня 2012 р. БТІ будуть позбавлені повноважень із реєстрації прав власності на нерухомість. Кабмін планує допустити до ринку послуг технічної інвентаризації приватні фірми. Будуть встановлені граничні вартість і термін виконання таких послуг. Умовою виходу на ринок для приватного бізнесу стане сертифікація. Архівні документи комунальних БТІ протягом трьох років будуть занесені до спеціальної електронної бази (галузевий архів). Доступ до неї матимуть держреєстратори, експерти, нотаріуси. 

Аптеки можуть втратити ліцензії

Микола Азаров, прем`єр-міністр України, виступає за позбавлення ліцензій аптек, які будуть завищувати торговельні надбавки на ліки. Про це він сказав під час наради з питань ринку лікарських засобів. “Цільові перевірки, які робилися з нашої ініціативи, показали, що роздрібні мережі в порушення чинного законодавства встановлюють завищені торговельні націнки на деякі ліки... при дозволених від 10% до 25% завищують до 40%. За наявності хоча б одного такого факту треба негайно позбавляти ліцензій!” –  сказав Микола Азаров.

Овочі подешевшали, а м’ясо – подорожчало

Управління статистики у Львівській області у жовтні 2011-го зафіксувало, порівнюючи з вереснем, падіння цін на овочі та фрукти, а також зростання цін на м’ясо та м’ясопродукти. Наприклад, цибуля на Львівщині подешевшала на 26,2%, морква – на 18,5, картопля – на 10,6, капуста – на 10,5, буряк – на 5,3%. Проте подорожчали огірки – на 27,6% та помідори – на 16,1%. Натомість ціна на яловичину в жовтні зросла на 3,4%, м’ясо птиці – на 1,5, фарш – на 2,9%. У межах 0,3-1,5% зросли ціни на ковбасні вироби. У жовтні масло вершкове подорожчало на 4,4%. 

Львівські роботодавці-порушники 

За словами начальника відділу праці управління економіки ЛМР Катерини Рибачок, кожне третє підприємство у місті має непрацевлаштованих робітників. Про це інформує прес-служба ЛМР.
“З початку року у місті виявлено 550 неоформлених працівників, вже оформлено близько 400 угод, близько 25 справ є у правоохоронних органах. Ця робота проводиться дуже активно”, – каже  Катерина Рибачок.
Зокрема, у центрі міста проблема непрацевлаштованих робітників, найчастіше стосується закладів громадського харчування. “Здебільшого виявляємо неоформлених працівників у закладах громадського харчування. Так, з початку року у Галицькому районі виявили 203 неоформлених працівників, усі вони переважно працюють у ресторанах або кав’ярнях. За результатами нашої роботи трудові угоди оформлено з 198 працівниками. Зокрема, щодо одного зі закладів громадського харчування на вул. Вірменській нам довелось звернутися до міліції. Відкрито кримінальну справу”, – каже заступник голови Галицької райадміністрації із соціально-економічних питань Ярослава Білостоцька.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5600 / 1.55MB / SQL:{query_count}