У четвертому кварталі 2011-го новий голова Державної податкової служби Олександр Клименко доручив своїм підлеглим скоротити кількість планових перевірок суб’єктів господарювання на 59% порівняно з аналогічним періодом торік. Про це він заявив під час селекторної наради, інформує “ЛІГАБізнесІнформ”.
За словами керманича ДПС, порівняно з 2010-м кількість документальних перевірок суб’єктів господарювання зменшилася майже наполовину – на 48%. У план-графік перевірок включено 12,2 тисячі підприємств, тоді як торік цей показник становив 23,3 тисячі.
“Робота зі створення сприятливих умов для бізнесу щодо зниження фіскального тиску на економіку має бути посилена”, – декларує новий очільник ДПС.
ДО ТЕМИ Податкових злочинів побільшало На Львівщині за десять місяців цього року податкова міліція виявила 188 злочинів, із них 145 – тяжкі і особливо тяжкі. Зокрема, серед вчинених злочинів велику кількість становлять операції з контрафактною продукцією – цигарками, алкоголем, дисками. Усього ж за згаданий період такої продукції вилучили майже на 9 млн грн. |
На Львівщині у роботу підприємців, які вчасно платять податки і не порушують законів, податкові інспектори не втручатимуться. Про це заявив мас-медіа голова Державної податкової адміністрації у Львівській області Віталій Пекарчук. “Вважаю, що сьогодні в нашому регіоні стабілізувалися відносини ДПІ і бізнесу. Зокрема, це підтверджують громадські організації. Не можу сказати, що різко зменшилась кількість скарг із боку бізнесу на фіскальний тиск, на неправомірні дії податківців, але тенденція йде до зниження”, – запевняє головний податківець регіону.
Віталій Пекарчук зазначає, що у низці випадків бізнесмени не хочуть погоджуватися з висновками ДПІ, але вони “мають право на судове, апеляційне оскарження і користуються цими правами”.
Ми не посилили податкового тиску на бізнес, а навпаки, шукаємо інші методи роботи. Під перевірку підпадають ті, які, незважаючи на обмеження, ведуть свою діяльність із порушенням чинного податкового законодавства”, – акцентує голова ДПА області.
Загалом, за його словами, за десять місяців 2011-го на Львівщині майже вдвічі скоротили кількість перевірок. “Зі запланованих 1411 перевірок було проведено 712”, – каже Пекарчук.
Станом на 1 листопада 2011-го великими платниками податків Львівщини є 43 підприємства області, які забезпечили надходження до бюджетів усіх рівнів податків та платежів в сумі 1890,2 млн. грн., або 31% від загальної суми сплачених податків по області.
Найбільшими платниками податків до державного бюджету України за 10 місяців 2011 року є: ДТГО “Львівська залізниця” – 338 млн. грн., ВАТ “Укрнафта” – 314,2 млн. грн., ЗАТ “Львівський лікеро-горілчаний завод” – 278,2 млн. грн., ПАТ “Західенерго” – 253,8 млн. грн.
У Державній податковій інспекції 26 жовтня розпочалась реорганізація, яка передбачає скорочення працівників. Так, на Львівщині заплановано зменшення на 20% працівників – в обласному апараті та до 10% – у районних підрозділах.
“Ми максимально будемо робити все для тих, хто вже має джерела існування – вони передусім потраплятимуть під скорочення. На жаль, обійтись тільки пенсіонерами ми не можемо. В органах ДПА Львівщини сьогодні є близько 30 вакантних посад, які можуть бути запропоновані працівникам, що потрапляють під скорочення. Відомості про інших будуть оперативно передавати у центри зайнятості”, – каже Віталій Пекарчук.
Також заплановане об’єднання районних інспекцій у міжрайонні. Таким чином об’єднають Мостиську і Городоцьку інспекції – з центром у Городку. За Жидачівщину тепер відповідатиме міжрайонна податкова у Миколаєві.
За Перемишлянщину – інспекція у Золочеві. А Бориславську і Дрогобицьку ДПІ об’єднають із центром у Дрогобичі. Реформування ж податкової області заплановано завершити у перших числах січня.
КОМЕНТАРІ | |
Ярослав Рущишин, секретар Ради підприємців при Верховній Раді України: |
Зеновій Бермес, президент Асоціації роботодавців Львівщини, голова громадської ради при Львівській ОДА: |
- Я не сказав би, що є суттєві зміни в роботі підприємців з податковими інспекторами. Зокрема, залишилась прискіпливість до підприємців. Я прихильник того, щоби максимально електронізувати роботу підприємців із податковою. Тобто, в кінцевому результаті комп'ютер має перевіряти підприємство, а не податковий інспектор. Єдине, чого ми досягнули після Помаранчевої революції, - прибрали політику органів контролю. Це досить значна перемога! Проблема залишається з вкрай заплутаним, непростим і подвійно трактованим законодавством. Ми повинні прибрати суб'єктивізм у стосунках підприємців із органами контролю. Певен: у відносинах підприємців і податківців маємо максимально боротися з корупцією. | - В економіці є таке поняття, як вартість адміністрування, і будь-яка дія влади повинна себе виправдовувати. Нині важливо, щоби співвідношення кількості податківців і розмір податків, які вони збирають, було доцільним і оптимальним. Скорочення чисельності податківців в умовах кризи - виправдані. Механічне маніпулювання нічого не обіцяє. Державі потрібні наповнити скарбницю грішми з податків. Не думаю, що великі платники податків мають схеми, щоб мінімізувати податки, або навпаки ухилятися від сплати податків. Бізнес кричить, що він не має сили сплачувати сьогодні більше податків. У держави є потреба, щоб бізнес платив більше, але в бізнесу таких можливостей немає. Є протиріччя між державою і бізнесом, в якого дуже різко ростуть видатки. |
Ігор Маркуц, голова Комітету підприємців Львівщини: |
- Громадська рада при податковій, на жаль, не дієвий орган. Податкова більше працює сама на себе. Ми відслідковуємо порушення податкової, якщо такі є. Дійсно, були випадки, коли податкова міліція надсилала підприємцям листи, пов'язані з незаконними перевірками тощо. Ми боремося з цим!Хотілося, щоб змінилося ставлення податківців до представників бізнесу, адже від податків залежать зарплати чиновників. В українському суспільстві трактування підприємця деформоване. Підприємець - поганий, бо він заробляє більше, ніж сусід, який ходить на державну роботу, або кажуть, що він щось краде. Те, що людина тяжко працює, ніхто не бере до уваги. Зараз податківці намагаються зібрати якомога більше грошей до бюджету. |