Сухий закон для кіосків

Якщо міська влада заборонить торгувати пивом у кіосках, чимало МАФів у Львові закриють

У Львові підготували проект ухвали міської ради щодо заборони торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) у МАФах. Проект ухвали передбачає заборону продажу алкоголю та пива у МАФах з 1 січня 2012 року. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.  

“У Львівську міськраду надходять звернення мешканців міста, керівників навчальних закладів про те, що поблизу навчальних і дошкільних закладів розміщені кіоски, павільйони та інші об’єкти торгівлі, в яких продають алкогольні напої та тютюнові вироби неповнолітнім, при цьому продавці не вимагають надання документів, які б підтверджували вік покупця. Також побільшало молоді, яка постійно вживає алкогольні та слабоалкогольні напої, що, своєю чергою, призводить до звикання, а потім і до залежності”, – зазначають у департаменті економічної політики ЛМР. 

Відповідний проект ухвали планують розглянути на сесії міської ради. Нагадаємо, з пропозиціями заборонити продаж алкоголю та пива у кіосках до міської ра­ди звернулися ЛНУ ім. І. Франка, Національний університет “Львівська політехніка”, Львівський професійний ліцей побутового обслуговування. Також були звернення від батьківських комітетів шкіл та освітян Львова. 

Тим часом Ірина Кулинич, директор департаменту економічної політики ЛМР, розповіла “Пошті”, що ніхто не забороняє підприємцям здійснювати підприємницьку діяльність. “Ми не ставимо за мету скоротити кількість МАФів. Будь ласка, торгуйте канцтоварами, книгами, пресою, печивом, овочами тощо. Але не можна ставити свої інтереси вище цілої громади”, – вважає Ірина Кулинич. 

“Найбільша спокуса купити алкоголь і пиво саме в МАФах. Там немає контролю. У магазин люди заходять, стоять у черзі, один одного бачать. У більшості МАФів заліплена, заклеєна вітрина, металеві ґрати і маленьке віконце, куди пролазить лише людська рука. Продавець не бачить, кому він продає пиво. До слова, холодильники, які стоять поблизу МАФів не мають погоджених проектів. Це антисанітарія і порушення спокою мешканців”, – наголошує співрозмовниця. 

“Добрим прикладом є Черкаська міська рада. Вона прийняла ухвалу про заборону продажу алкоголю та пива у МАФах”, – каже посадовець. 

КОМЕНТАРІ

Орест Печенко, депутат Львівської міської ради, фракція НРУ:

Андрій Антонищак, голова громадського об'єднання "Я - львів'янин":

- Кількість МАФів у Львові потрібно зменшити як мінімум удвічі. Подекуди бачимо супермаркет, а поряд стоїть ціла купа МАФів, де продають ті ж продукти, що й у супермаркеті. МАФи створюють конкуренцію, а користі з цього ніякої. Уявіть, є повноцінний продуктовий магазин, а поряд ціла купа аналогічних маленьких магазинчиків, які просто виживають - це один бік проблеми. Другий бік -  це спальні райони, де продуктовий магазин може бути далеко від будинку. У такому мікрорайончику МАФ необхідний. Кожен МАФ треба розглядати індивідуально. Якщо МАФи розташовані близько до навчальних закладів, студмістечок, шкіл і в них продають алкоголь - це проблема, і заборонити їх продаж буде логічно. Хоча слабоалкогольні напої, напевно, обмежувати не варто. Їх без проблем можна купити в будь-якому іншому магазині. Тому не слід роздувати з цього велику проблему. Більше контролю має бути щодо продажу алкоголю неповнолітнім. Це важливо! - Члени громадської організації "Я - львів'янин" підтримують заборону на торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом, якщо вона буде стосуватися всіх, а не лобіювання інтересів певних людей. У черговий раз міський голова займається дешевим піаром та хоче відволікти депутатський корпус та громадськість від проблем міста. Зокрема, на  пленарне засідання ЛМР виносять проект ухвали про заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у МАФах. При тому, що ця ухвала суперечить вимогам чинного законодавства, вона, як регуляторний акт, не пройшла громадських слухань. А ми, як представники громади, пропонуємо заборонити продаж даних напоїв у всіх крамницях, супермаркетах Львова, для чого приймати половинчасті рішення (хіба лобіюючи чиїсь інтереси).Ми пропонуємо Андрію Садовому спрямовувати кошти, які сплачують власники МАФів (а це понад 800 тис. грн щомісяця), на розвиток дитячого та підліткового спорту, ремонти басейнів у школах та відкриття безкоштовних спортивних секцій. Потрібно забрати дітей з вулиці та  робити практичні кроки, а не займатись піаром та голим популізмом.Важко передбачити, скільки МАФів у Львові може закритися, якщо ухвалу приймуть. Алкоголем у МАФах торгують дуже мало, а пивом - дуже багато. Це буде дуже серйозний удар для пивних компаній, що понесе скорочення їхніх структур. Уявіть собі, скільки МАФів закриється, якщо не можна буде продавати пиво.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4464 / 1.59MB / SQL:{query_count}