Сьогодні, 20 жовтня, власники малих архітектурних форм передадуть депутатському корпусу Львівської міськради письмове звернення, у якому просять усі фракції підтримати МАФи, захистити їхні інтереси перед виконавчою владою та не дати їм “померти”. Також у зверненні вони пропонують створити робочу групу щодо продовження договорів оренди МАФів, куди увійшли б міські депутати, чиновники та наші представники. Про це учора мас-медіа повідомив Андрій Антонищак, представник громадської організації “Я –львів’янин”.
“Підприємці зверталися торік до міськради з пропозицією, якщо немає фінансування, вони готові профінансувати розробку малих архітектурних форм. Не дочекавшись нічого від влади, підприємці напрацювали більш ніж 200 малих архітектурних форм. Нам обіцяли, якщо ми змінимо малі архітектурні форми, договори будуть продовжені. Міська влада Львова не хоче співпрацювати з підприємцями і зводить спілкування з ними до звичайних відписок”, – акцентував Андрій Антонищак.
“У грудні закінчуються 980 договорів оренди на земельні ділянки у власників МАФів. Якщо влада і надалі не буде співпрацювати із бізнесом і не продовжить договори оренди цим людям, то як мінімум 4 тисячі людей залишаться без роботи”, – переконаний він.
За словами підприємця, станом на сьогодні в МАФах Львова працює близько 10 тисяч людей. Відповідно, якщо ці торгові точки закриють, вони залишаться без роботи. Закриття МАФів стосуватиметься не лише людей, які там працюють, але й дистриб’юторських компаній, які обслуговують місто. За даними опитування, яке провела ГО “Я – львів’янин”, після закриття МАФів ці компанії на 40-70% скоротять кількість своїх працівників. Постраждають, за словами підприємця, і львівські товаровиробники, які не є вельми популярними в інших областях.
Тим часом голова координаційно-дорадчої ради при Львівській облдержадміністрації Зеновій Бермес наголошує, що своїми діями та небажанням вести діалог з підприємцями влада фактично знущається з малого та середнього бізнесу, чим шкодить насамперед собі. “Згадаймо, що 80% місцевої казни наповнюється за рахунок податків на зарплату. Ми звертаємось нині до совісті місцевих чиновників, адже, якщо вони повісять на бізнес ще якісь додаткові обов’язки, то просто “вб’ють” малий та середній бізнес, і від цього постраждають всі”, – наголосив Зеновій Бермес.
А ось голова місцевого відділення ВГО АППУ у Львові Ярослав Боднар зауважив, що, коли чиновники не продовжуватимуть договори з МАФами, то як мінімум 4 тис. городян загрожуватиме звільнення з роботи. “Щомісячно у скарбницю Львова йде тільки з оренди землі під МАФи понад 800 тис. грн, а ще кожен МАФ сплачує за ліцензію на алкоголь
8 тис. грн в рік, за ліцензію на тютюн – 2 тис. грн в рік, за торговий патент – 376 грн в місяць, податок за найманого працівника – мінімально 550 грн в місяць. Якщо влада закриє МАФи, то вона не отримає до бюджету цих коштів”, – каже Боднар.
А. Гуник, інформує ZAXID.NET. Він також додав, якщо влада не прийме компромісне рішення, то, як йому відомо, підприємці з їх працівниками вдаватимуться до радикальних дій, зокрема перекриття вулиць.