Сьогодні на Львівщині є вісім акціонерних товариств із державною часткою. У двох із них державна частка сягає 25%, у трьох – від 25% до 50%, у ще трьох – понад 50%, зокрема, це стосується львівського заводу “Полярон”.
У жовтні-листопаді цього року контрольний пакет акцій ВАТ “Науково-виробничий комплекс “Полярон” реалізують способом конкурсу. Про це повідомила перший заступник начальника регіонального відділення Фонду державного майна у Львівській області Ірина Доманська.
“Коли ми готували “Полярон” до приватизації, регіональне відділення розробило план приватизації і погодило його з трудовим колективом. Згідно з цим планом, передбачено, що проводиться лише пільговий продаж акцій для працівників і колишніх працівників підприємства, решта акцій – за конкурсом. Зважаючи на статутний фонд капіталу підприємства – 36 млн грн – 2% акцій підпадає під пільговий продаж, 98% продаватимемо за конкурсом. Звичайно, у плані приватизації є погашення всіх заборгованостей, які є в підприємства на момент купівлі, зокрема, перед працівниками, перед пенсійним фондом тощо”, – каже Ірина Доманська.
“Ми дуже сподіваємося, що нам вдасться знайти виробника, а не фірму, яка купує “Полярон” лише тому, що її цікавить нерухомість та земля у Львові. І всі ці умови закладені у плані приватизації. Думаю, конкурсна комісія, яка буде сформована, підтримає ці умови. Те, що було погоджено трудовим колективом, обов’язково буде включено в умови конкурсного продажу 98% пакета ВАТ “Полярон”, – зазначає начальник регіонального відділення Фонду державного майна у Львівській області Наталія Горлач.
Щодо потенційних покупців, то, за її словами, кожного разу хтось цікавиться підприємством, але перше питання, яке ставлять: яким чином оформлені правовстановлюючі документи. “Що стосується нерухомості, то ми всі питання тримаємо на контролі. На жаль, щодо землі не все від нас залежить. Усі документи на землю були за виробничим об’єднанням “Полярон”, куди входив “НВК Полярон”. Виробниче об’єднання зараз у процесі банкрутства. Ми звернулися до міськради, щоб оформити всі документи на землю за НВК “Полярон”. Щоб покупець розумів: якщо придбає “Полярон”, то в нього на руках будуть усі документи”, – стверджує Наталія Горлач.
Тим часом акції заводу “Автонавантажувач” у грудні планують виставити на повторний продаж. Начальник регіонального відділення Фонду держмайна у Львівській області зазначає, що з “Автонавантажувачем” складна ситуація. Завод припинив діяльність 2002 року. Було порушено справу про банкрутство цього підприємства. Згідно з планом санації, який тоді був погоджений, передбачалася передача активів іншій юридичній особі. “Регіональне відділення виставляє на продаж підприємство не перший рік. Поза тим, через корпоративні конфлікти регіональне відділення не може реалізувати свій пакет. Зрозуміло, що, придбавши 58% акцій, новий власник не зможе зібрати акціонерні збори, – каже Наталія Горлач. – Згідно із законодавством, їх можна зібрати тільки за наявності 60%. Вона також додала, що було запропоновану знижку на цей пакет акцій – 30%. “Вартість цього пакета – близько 6,5 млн грн, але, на жаль, охочих немає. Очікуємо провести в грудні повторний конкурс, якщо акціонери знайдуть між собою спільну мову, то є шанс його реалізувати”, – додає пані Горлач.
ДОВІДКАПротягом дев’яти місяців 2011 року на Львівщині регіональне відділення ФДМУ і структурні підрозділи з приватизації комунального майна міських і райрад області роздержавили 138 об’єктів: 21 об’єкт державної власності та 117 об’єктів комунальної власності. Регіональне відділення за цей час приватизувало 22 об’єкти, з них 21– державної власності. |