Пом’якшені” правила обміну валюти
НБУ дозволив здійснювати валютно-обмінні операції між банками та фізичними особами при пред’явленні будь-якого документа, що посвідчує особу та без його копіювання. Про це зазначає голова НБУ Сергій Арбузов, інформує прес-служба НБУ. “Ми дозволяємо банкам купувати валюту у фізичних осіб при пред’явленні ними будь-якого документа, що посвідчує особу. При цьому копіювання документів не здійснюється. Ці нововведення незабаром набудуть чинності і діятимуть до закінчення чемпіонату Євро-2012”, – зазначають в НБУ.
Відповідальність за реалізацію цих спрощень було покладено на керівників банків. “Зобов’язую їх роз’яснити своєму персоналу нові норми та вимоги НБУ для забезпечення належної роботи обмінних пунктів”, – каже Сергій Арбузов. При цьому він наголошує, що така лібералізація обмінно-валютних операцій тимчасова. “Національний банк України й надалі вимагатиме від банків дотримання норм чинного законодавства, зокрема й щодо валютно-обмінних операцій. Заявлений нами курс на лібералізацію валютного ринку з одночасним посиленням контролю за його функціонуванням буде збережено”, – заявив Арбузов.
Іноземні вливання для міста Лева
Загальна сума інвестицій у наше місто за весь період інвестування сягає 837,3 мільйона доларів. За інформацією управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій міськради, загалом із врахуванням переоцінки, втрат і курсової різниці за січень-червень 2011 р. у Львові відбувся приріст сукупного обсягу іноземного капіталу на 31,1 млн доларів, або на 3,9%.
Так, станом на 1 липня найбільш інвестованою була фінансова діяльність – 457,1 млн дол. (більше половини від загального обсягу), промисловість – 98,9 млн дол., операції з нерухомим майном, оренда, інжиніринг та надання послуг підприємцям – 149 млн дол. (17,8%), транспорт та зв’язок – 65,1 млн дол. (5,8%), торгівля – 40,8 млн дол. (4,9%).
Трудові ресурси
Уряд розробить довгострокову програму управління трудовими ресурсами. Про це заявив прем’єр Микола Азаров, інформує прес-служба Кабміну. “Надзвичайно важливо навчитися прогнозувати на 5-10-15 років, тому що, наприклад, для того щоб підготувати спеціаліста, необхідно 3-5 років. Тому потреба у спеціалістах та професіях має мати довгострокові прогнози. Це тема, над якою уряд працюватиме”, – наголосив він. “Ні для кого не секрет, що випускаємо у великій кількості не тих спеціалістів, які потрібні для економіки”, – сказав він.
Смарт-картка платника податків
Це своєрідна ідентифікаційна персональна картка фізичної або юридичної особи. Вона надаватиме доступ до персонального електронного кабінету платника податків. Там він зможе отримувати повну інформацію про стан сплати податків, про що повідомив голова податкової служби Віталій Захарченко. “Серед головних переваг смарт-картки – можливість здійснення платниками платежів зі свого поточного рахунку через систему інтернет або систему типу клієнт-банк. Вона потребує надання додаткових паперових копій”, – сказав він.