Змінити права тепер простіше
Кабмін спростив порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування автомобілями. Для обміну прав повторно іспити складати не потрібно. До прийняття постанови особам, які за останні 12 місяців не керували транспортним засобом, обмін посвідчень водія проводився після складання іспитів. Таким чином Кабмін офіційно позбавив автомобілістів від обов’язку заново здавати практику і теорію водіння. Тепер права можна поміняти, незалежно від терміну, протягом якого людина не керувала машиною.
Окрім того, з квітня ДАІ видає водійські посвідчення з терміном дії 50 років. Але змінювати старі права, отримані до 29 березня, рекомендують тим, хто планує виїжджати за кордон.
На планеті вже мільярд машин
Саме стільки авто назбиралося на Землі. Лідером за кількістю автомобілів є США, де 1 автомобіль припадає на 1,3 людини. Тобто там майже у кожної людини є автомобіль, два або навіть три. У Китаї така пропорція становить 1:17. В Індії – 1:56,3. Загалом кількість автомобілів у світі зросла на 3,6%, порівняно з 2009 роком.
Їдь і не думай!
Учені вигадали програму для смартфонів, яка допомагає зменшити витрати пального в автомобілі. Смартфон із програмою “SignalGuru” ставиться перед лобовим склом, стежить за дорогою і дає підказки водієві, з якою швидкістю краще їхати.
Новинка дозволить економити до 20% палива, прораховуючи сигнали світлофора, запевняють фахівці з Массачусетського технологічного інституту у США. Програма на смартфоні слідкує за часом включення сигналів світлофора і завчасно подає сигнал водієві, коли потрібно їхати швидше, щоб проскочити на зелене світло, а коли потрібно заздалегідь пригальмувати, тому що зелений сигнал незабаром зміниться жовтим.
У такий спосіб водій “проскакує” світлофори, і двигун менше працює вхолосту. Вчені запевняють, що навіть передбачення з похибкою 2,5 секунди дає суттєву економію пального. Розроблена програма також може працювати разом із автомобільною системою навігації.
М’ясо подешевшає, але ненадовго
За словами президента Українського клубу аграрного бізнесу Алекса Ліссітси, закупівельні ціни на велику рогату худобу в живій вазі зросли за останні два місяці з 14-ти до майже 19 гривень. Це вказує на дефіцит ВРХ в Україні. На його думку, найімовірніше, в осінній період ціни дещо знизяться, оскільки господарства будуть вирізати худобу. Але після нового року знову ціни на м’ясо ВРХ зростуть, бо його бракуватиме на ринку. Назагал же ситуація залежатиме від того, як багато завезуть в Україну імпортного м’яса.
Натомість молоко дорожчатиме
До кінця року ціни на молочну продукцію зростуть на 10-15 відсотків. Такий прогноз озвучив Алекс Ліссітса, президент УКАБ. “На молоко і м’ясо великої рогатої худоби ціна зростатиме. Як відомо, на сьогодні в Україні є дефіцит цієї продукції, тому очевидно, що на осінь ціни на молочну продукцію і м’ясо ВРХ збільшаться”, – запевнив президент УКАБ.
Експерт пояснив, що виробнича собівартість молочної продукції залежить від закупівельних цін молока, а вони вже сьогодні нетрадиційно для України в літній період зросли майже до 3,5 грн за літр молока.
За його словами, на осінь очікується вирізання великої рогатої худоби у господарствах населення, тож і закупівельні ціни молока можуть зрости до 5 грн за літр.
…а ще курячі яйця
В Україні почалося зростання цін на курячі яйця – за минулий тиждень у деяких регіонах вони подорожчали на 50 копійок. Експерти пояснюють подорожчання сезонним фактором і вважають, що ціни додадуть ще мінімум 10%.
Причиною подорожчання яєць в останні тижні в Україні стала сезонна зміна оптово-відпускних цін, що й викликало зростання вартості в роздробі. Про це повідомив голова Союзу птахівників України Олександр Бакуменко.
На його думку, головною причиною подорожчання яєць є сезонне подорожчання, яке пов’язане зі значним попитом з боку населення. Експерт прогнозує, що в найближчі кілька місяців ціни будуть рости, до теперішнього подорожчання варто додати ще 5-10%.
Нагадаємо, що минулого року, попри те, що в літні місяці спостерігалося істотне здешевлення цієї продукції – курячі яйця можна було знайти за ціною 25 копійок/шт., восени цей товар подорожчав до 6-8 грн/десяток. Тоді подорожчання пояснили ростом ціни на кукурудзу, яка становить 40-50% в структурі комбікормів для курей.
Курятина зросте в ціні на 20%
Експерти прогнозують, що у вересні “найбільш соціальне м’ясо” – курятина – подорожчає ще на 20%. Виробники пояснюють цей факт сезонністю, а також підвищенням своїх витрат за рахунок подорожчання зерна та енергоносіїв.
У той же час експерти стверджують, що подорожчання курятини не пов’язане із сезонністю, а обумовлено зростанням цін на яловичину і свинину, вартість якої сьогодні в супермаркетах сягає 70 грн за кілограм. Вони вважають, що втрати від закриття ринку Митного союзу виробники м’яса просто намагаються перекласти на плечі українських споживачів.