Швидкість, комфорт і безпека – головні напрямки, у яких роками працюють авторозробники всього світу. Вчені вигадують такі прилади і системи, про які навіть важко було фантазувати. Сьогодні “Пошта” огляне найсвіжіші новинки у сфері безпеки руху, які днями репрезентували світові виробники.
Якщо в Україні молодь, маючи права, часто їздить на машинах батьків, то в інших країнах чимало молодих людей має власні автівки. Але батьки юних європейців задля безпеки тепер можуть дистанційно обмежити швидкість машин своїх чад.
Компанія “Ford” анонсувала систему батьківського контролю за швидкістю. З наступного року компанія почне пропонувати для своїх автомобілів на європейському ринку систему “MyKey”. Новинка дозволить батькам запрограмувати електроніку машини таким чином, щоб обмежити використання низки функцій.
Система “MyKey” надає автовласникові чималий набір обмеження можливостей машини. Наприклад, обмежити максимальну швидкість, гучність звуку магнітоли, наперед активувати попередження про низький рівень пального, а також включити попередження про непристебнуті ремені безпеки. Чи не найцікавіший саме останній пункт, адже машина не запрацює, доки пасажири на передніх сидіннях не пристебнуть паски безпеки. Без цих ременів не включиться й аудіосистема.
“Недосвідчені водії найбільше схильні до ризику на дорозі. Тому ми прагнемо зробити все можливе для того, щоб водії вели себе на дорозі більш обережно. Завдяки “MyKey” батьки можуть встановлювати обмеження”, – заявив автор-розробник Пітер Патцельт.
Ще одна новинка безпеки доступна і для українців. “Opel”, перший із виробників, адаптував систему розпізнавання дорожніх знаків на території СНД. Мова про систему “Opel Eye”. Принцип її роботи полягає у тому, що відеокамера з широким кутом огляду розміщується у салоні під дзеркалом заднього вигляду. Пристрій безперервно зчитує інформацію про дорожню обстановку попереду автомобіля.
Камера передає до 30 кадрів за секунду, які фільтруються двома процесорами обробки сигналів. Якщо зображення відповідає вигляду дорожнього знака, заданого в пам'яті системи, то на панелі приладів відображається застережливий символ або знак із допустимою швидкістю руху, або знак із забороною обгону.
Відтак цей пристрій допомагає водієві бути більш уважним на дорозі. Якщо система побачить знак “80 км/год”, вона не дозволить машині рухатися швидше, поки не з’явиться знак з іншою цифрою.
А ще система “Opel Eye” доповнена функціями попередження про фронтальне зіткнення (FCA) і про зміну смуги руху (LDW). Якщо з'являється небезпека зіткнення з автомобілем чи камера зафіксувала перетин смуги руху, в салоні автомобіля подається звуковий сигнал, а на панелі приладів висвічується відповідне повідомлення. У такий спосіб розробники мають на меті допомогти водіям бути більш уважними і краще стежити за тим, що відбувається на дорозі.
За даними дослідження, проведеного на замовлення “Ford”, європейські водії у віці до 25 років у три рази частіше ризикують загинути в ДТП, аніж більш досвідчені автомобілісти. Згідно зі статистикою, з 1999-го до 2008 року на дорогах загинуло 58 тисяч водіїв від 18 до 24 років.
***
Тим часом майже 53% опитаних в Європі батьків заявили, що за наявності на автомобілі системи обмеження швидкості, вони б дозволили своїм дітям користуватися сімейним автомобілем частіше. При цьому 46% молодих водіїв погодилися б на таке обмеження.