Справжній чоловік повинен знати “начинку” комп’ютера та вміти з нею бути на “ти”. Цю аксіому знають ті, хто йде навчатися у Вище професійне училище комп’ютерних технологій та будівництва – ВПУ №48, що на вулиці Лінкольна у Львові.
А й справді: у XXI столітті замало просто вміти забити цвях і при цьому вважати себе чоловіком. Важливо розумітися на найновішій техніці, зокрема й у будові комп’ютера. Хороший фахівець із “комп’ютерного заліза” – це свідчення рівня розвитку, сучасності та вічна жива копійка у кишені. Адже комп’ютер нині є чи не у кожній домівці, а от тих, хто знає його нутрощі, – одиниці.
– Саме з цією метою – підготовки фахівців завтрашнього дня – в училищі створили унікальну навчальну лабораторію схемотехніки, якою не можуть похвалитися навіть багато технічних вищих навчальних закладів, – розповідає директор училища Роман Федчишин (на фото).
У цій лабораторії учні училища бачать те, що недоступне пересічним користувачам комп’ютера, – плати, схеми, жорсткі диски, клавіатуру та навіть монітор у розібраному вигляді. Робота над створенням цієї унікальної лабораторії тривала чимало часу, долучився до процесу і знаний професор Любомир Сікора.
Нині ця лабораторія – гордість не лише ВПУ №48, а й усієї профтехосвіти Львівщини. Адже учень, який навчався у ній, уже не розгубиться, коли йому доведеться заглянути всередину “розумної машини”. І не просто не розгубиться, а й знайде неполадки та завиграшки усуне їх.
Саме у цій лабораторії навчаються майбутні молодші спеціалісти за фахом “Обслуговування програмних систем та комплексів”. Вони здобувають знання за інтегрованими навчальними планами з Національним університетом “Львівська політехніка”, а відтак після закінчення училища за бажанням стають студентами другого курсу цього вишу.
Адже, обравши для навчання у ВПУ №48 напрям “Комп’ютерні науки”, студенти отримують достатні знання для експлуатації комп’ютеризованих систем, зокрема комп’ютерних систем обробки інформації та управління інформаційно-аналітичних систем, інформаційних систем проектування, систем штучного інтелекту та програмного забезпечення автоматизованих систем та ЕОМ, інтелектуальних систем обробки інформації і прийняття рішень.
Випускники училища здатні забезпечити складання техніко-економічних обґрунтувань та технічних завдань, а також є компетентними у принципах побудови та архітектури сучасних автоматизованих систем, методах побудови й аналізу типових моделей баз даних та знань, складних об’єктів і систем; методах розроблення системного і прикладного забезпечення для автоматизованих систем різноманітного призначення; мовах програмування високого рівня, методах проектування програмних засобів для фінансово-банківської системи.
– Але навіть висококласний комп’ютерник повинен мати і дах над головою, і стіл, на якому той комп’ютер працюватиме, – продовжує розповідь про ВПУ №48 його директор Роман Федчишин. – Тому ми готуємо будівельників. Особливу увагу приділяємо обробці деревини. Адже це вічно актуальне мистецтво та одне з найперших ремесел, яке опанувала людина.
Зараз, з поширенням індивідуального теплового будівництва, зріс попит на оригінальні вироби. Працюють учні училища творчо. Цікавої форми стіл у кабінеті директора – це спільна робота учнів та керівника закладу. Хороший вправний столяр нині потрібен всюди: і на будівництві, і у виробництві меблів, і в суднобудівній галузі, при виготовленні та ремонті деталей та вузлів музичних інструментів, декорацій.
У ВПУ №48, що майже на околиці Львова, життя не стоїть на місці. Колишні учні стають студентами Львівської політехніки, Академії друкарства, Європейського університету, Банківського інституту, Інституту підприємництва та перспективних технологій. А нинішні школярі стають учасниками нових проектів, які впроваджує ініціативне та невгамовне керівництво училища: наприклад, старшокласники львівської СЗШ №54 тут на вечірній формі навчання здобувають робітничі професії. Відтак у своїх 17 років отримують одразу два документи – атестат про середню освіту та диплом робітника.
Петро Домінік,
начальник Львівського управління ремонтно-будівельних робіт МО України:
– Учні ВПУ №48 були на нашому підприємстві на виробничій практиці. Особливо хороші майбутні зварювальники. Вони цікавляться усіма тонкощами виробництва, вникають у деталі. Бачу, що з них будуть різносторонні фахівці.
Роман Матвіїв,
ВГХПО “Нова надія”:
– Я щиро вдячний учням цього училища, які вправно полагодили нашу електротехніку, інструменти та комп’ютери.