Родзинки зміцнять імунітет та покращать настрій

Наприкінці зими наш імунітет слабшає, перестає боротися з інфекціями та вірусами, яких у цю холодну пору не бракує, та й перехідний період не з легких

Наприкінці зими наш імунітет слабшає, перестає боротися з інфекціями та вірусами, яких у цю холодну пору не бракує, та й перехідний період не з легких. Нам бракує вітамінів та мікроелементів, щоб бути проти них у всеозброєнні. Допоможуть нам у цьому родзинки. Вони буквально консервують у собі літні вітаміни (зберігаються на 70-80%) і мікроелементи (зберігаються на 100%), на які багатий виноград.

Родзинки містять велику кількість рідкісного мікро­елементу бору, що перешкоджає розвитку остеопорозу, та марганцю, необхідного щитовидній залозі, а також калій, залізо і магній, вітаміни В1, В2 і В5, які допомагають, знизити дратівливість, налагодити роботу нервової системи, поліпшити сон та настрій. У родзинках містяться й антиоксиданти, зокрема олеанолова кислота. Завдяки їй клітини не руйнуються під дією вільних радикалів, які нас безперервно атакують, а отже, стає міцнішим весь організм. Найкраще пити  компот із родзинок із кісточками, адже саме в них найбільше антиоксидантів.

Родзинки допомагають позбутися важкого кашлю. При бронхіті дуже корисно розмочити в горнятку родзинки і їсти з молоком на ніч, а півгорнятка родзинок на день – чудовий засіб для зміцнення легенів. Також особливу користь родзинок визнають стоматологи, бо вони не містять небезпечних цукрів, які так люблять бактерії, що живуть у порожнині рота й виробляють небезпечні для зубної емалі кислоти. Крім того, природні компоненти родзинок стримують ріст небезпечних бактерій і захищають не тільки від карієсу, але й від хвороб ясен.

Родзинки бувають різними, кожен сорт корисний по-своєму. Кишмиш – родзинки без кісточки – цінується за високий вміст калію. Білі родзинки корисні для шлунка й кишківника. В темному сорті “іза­белла” міститься корисний для кровотворення елемент рубідій. Він очищає судини від атеросклеротичних бляшок.

“Хвостаті” родзинки відрізняються тим, що не проходять механічної обробки під час відділення плодоніжки. Тому ягоди не мнуться і не втрачають зовнішнього вигляду. Вищі сорти родзинок бувають тільки з хвостиками. 99% світлих родзинок, що продаються в магазинах і на ринках, оброблені сіркою для отримання золотисто-жовтого кольору. Висушені натуральним чином родзинки зі світлих сортів винограду мають світло-коричневий колір.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4266 / 1.55MB / SQL:{query_count}