Городяни стали більше дбати про здоров’я

Львів’яни стали більш уважними до свого здоров’я. Про це, на думку начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимира Зуба, можна сказати

Львів’яни стали більш уважними до свого здоров’я . Про це, на думку начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимира Зуба, можна сказати, виходячи з того, що в обласному центрі не збільшується, як у попередні роки, реєстрація захворюваності.

Як приклад головний медик міста навів дані щодо виявлення раку шийки матки. Скажімо, торік показник реєстрації раку шийки матки в занедбаному стані, тобто виявленого на пізніх стадіях, був 5,7%, тоді як 3-4 роки тому він був 22%. Посадовець каже, що львів’янки стали активніше  звертатися до лікарів.

“Інша річ, що, на жаль, не всі сьогодні можуть забезпечити повноцінне лікування амбулаторно, – говорить Володимир Зуб. – Адже потрібно постійно купувати таблетки, ліки, а ціни ростуть. І не кожен може дозволити собі приймати регулярно необхідні лікарські засоби. Наприклад, при артеріальній гіпертензії необхідно кщодня приймати відповідні препарати. В нас же близько половини людей, які мають таку проблему, приймають ліки за фактом: стало зле – треба зажити пігулку, а це не покращує стану здоров’я львів’ян. Матеріальна складова завжди була і є вагомим чинником збереження здоров’я”.

Не останню роль у зміні ставлення до свого здоров’я відводить Володимир Зуб і проведеним роз’яснювально-профілактичним заходам.  Відповідно, цьогоріч львівські медики продовжать роботу в цьому напрямку. Мова про профілактичні акції (вони набули популярності серед городян у попередні роки – “Пошта”) –  “Дні медицини у Львові”, “Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання”, “Дні профілактики захворювань сечостатевої системи у чоловіків”, “Дні профілактики і раннього виявлення шийки матки”, “Дні профілактики і раннього виявлення цукрового діабету” та інші.

“Користь від таких заходів очевидна, і як би не було важко, але їх потрібно проводити. Коли я бачу, що від інсульту та інфаркту помирають менше, від туберкульозу помирають менше, розумію, що і завдяки цьому теж. І тому заради цього результату – врятувати хоча б одне життя –  це потрібно робити!” –  акцентує Володимир Зуб.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5065 / 1.55MB / SQL:{query_count}