У Львівській області зменшується народжуваність

За попередніми оперативними даними обласного медично­го інформаційно-аналітичного центру Головного управління охорони здоров’я ЛОДА, у 2010 році у Львівській області народилося 28 651 маля

За попередніми оперативними даними обласного медично­го інформаційно-аналітичного центру Головного управління охорони здоров’я ЛОДА, у 2010 році у Львівській області народилося 28 651 маля, що, порівняно з 2009 роком, на 1428 дітей  (на 4,7%) менше. Цього року, як і 2009-го,  народжуваність на Львівщині є однією з найвищих в Україні.

На першому році життя в області померло 266 дітей, що на 28 більше, порівняно з відповідним періодом 2009 року. Серед померлих малят першого року життя 144 дитини – мешканці  міст та 122 жителі сіл.

Причини збільшення рівня смертності дітей першого року життя фахівці ще аналізують. Однак уже тепер зрозуміло, що основна причина – окремі стани, що виникають у перинатальному періоді – під час внутрішньоутробного розвитку і пологів, вроджені вади розвитку, інфекційні недуги, хвороби нервової системи, органів дихання. Така ж тенденція спостерігалася і минулими роками.

Причинами смерті дітей віком понад рік є травми, отруєння, інфекційні хвороби, вроджені вади, хвороби органів дихання. Смертність і дітей, і дорослих у Львівській області, як і в попередні роки, є нижчою, ніж загалом в Україні і має незначну тенденцію до зниження.

Серед основних причин смерті дорослого населення залишаються хвороби серцево-судинної системи, новоутвори, травми і отруєння (найбільше транспортні нещасні випадки), хвороби органів травлення, органів дихання, інфекційні недуги (насамперед туберкульоз і ВІЛ-інфекція). На превеликий жаль, не знижується в нашій області смертність населення через алкоголь.

Ірина Микичак,
заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ЛОДА:

– Причини зниження народжуваності не тільки економічні. Настав такий період, коли зменшується кількість жінок, які вступають в активний репродуктивний вік (тобто вік дітонародження). Це і зростання освітнього рівня молоді, яка відкладає народження другої дитини через ті чи інші особисті плани і проблеми. Дуже важливою є проблема неплідності подружніх пар. Нерідко у шлюб вступають люди генетично, психологічно несумісні, які з високою імовірністю не можуть бути батьками здорової дитини.

В Україні збільшено виплати при народженні дитини, однак питання зростання рівня народжуваності – це проблема європейського масштабу, і кардинально змінити ситуацію тільки збільшенням виплат складно. Аби це питання не стояло так гостро і народжуваність стабільно зростала, має реально працювати державна політика підтримки молодої родини: гарантоване місце праці, можливість придбати власне житло, мережа дитячих садочків, якісна охорона здоров’я, інші пільги і стимули, що ефективно працюють у країнах старої Європи.

Володимир Солощенко,
завідувач відділення екстрагенітальної патології Львівської обласної клінічної лікарні:

– У 2010 р. у нашому пологовому будинку народилося 2588 дітей. Якщо брати на загал, то зменшення народжуваності я не бачу. Воно якось іде стабільно, що торік, що позаминулий рік, особливої різниці нема. Ми дещо особливий пологовий будинок, адже беремо всю важку екстрагенітальну патологію і зі Львова, і з області, а також з інших областей. Жінок із екстрагенітальною патологією досить багато. Тобто до нас скеровують жінок, які мають вроджену ваду серця, цукровий діабет, одну легеню чи нирку, іншу патологію, але які хочуть стати мамами. Кількість таких жінок збільшується. Якщо у 2009 р. у нас було 26 жінок із важкою формою цукрового діабету, то торік їх було вже 36. Є жінки, які хворіють на діабет з п’ятирічного віку. Багато було жінок, які мали операції на серці, і прогнозую, що таких буде з кожним роком більше. На Західній Україні кардіохірурги успішно оперують, а потім ці жінки хочуть стати мамами. І ясна річ, що з тими фахівцями ми спільно працюємо, і в деяких випадках оперуємо їх не в нас, у пологовому будинку, а у відділенні кардіохірургії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4479 / 1.57MB / SQL:{query_count}