Так із давніх-давен називають гранат. Цей фрукт не тільки смачний, а й містить цілий вітамінно-мінеральний комплекс. У гранатовому соку виявили 15 амінокислот, шість із яких містяться ще лише в м’ясі. Гранат багатий на вітаміни: С – зміцнює імунітет, Р – судини, В6 – нервову систему та В12 – покращує кровотворення. А також такі мінеральні речовини, як йод, калій, кальцій, залізо, кремній та ін.
Сік граната, як твердять дієтологи, має протизапальну дію. Його можна використовувати для полоскання ротової порожнини при стоматитах, ларингітах. Сік рекомендують пити при виснаженні, недокрів’ї, атеросклерозі, респіраторних інфекціях, бронхіальній астмі, ангіні, радіаційному опроміненні. Він також добре зарекомендував себе при відновленні сил після інфекційних захворювань, операцій, при шлунково-кишкових розладах. Сік кислих сортів допомагає при діабеті, але протипоказаний тим, у кого виразка шлунка та гастрит із підвищеною кислотністю.
Найбільш відома властивість граната – боротьба з анемією. При недокрів’ї дієтологи радять пити розведений гранатовий сік по півсклянки три рази на день за 30 хв. до їди. В кісточках граната є масла, які відновлюють гормональний баланс в організмі, тож їх варто їсти тим, хто страждає від головного болю чи болючих місячних.
Зернятка граната знижують артеріальний тиск, а висушені і додані до чаю перетинки допоможуть заспокоїти нервову систему, позбутися тривоги, поринути в нічний сон.
Шкірка і плоди граната мають також в’яжучу дію, тому їх можна використовувати при проносах, колітах та ентероколітах. Відвар шкірок використовують для полоскання горла при ангіні та фарингіті, а також ротової порожнини – дубильні речовини знімають біль, а органічні кислоти знищують інфекцію.
Вибрати смачний гранат доволі легко. Він має бути достатньо великим. У спілого фрукта шкірка підсушена по всій поверхні плоду і наче обтягує зернятка, що злегка випирають зсередини. Гранат має бути твердим, якщо шкірка має м’які ділянки, від такого плоду краще відмовитися. Залежно від сорту, зернятка можуть бути від рожевого до яскраво-червоного кольору. В одному плоді міститься до кількасот зерняток. Саме велика кількість зерняток і дала назву цій ягоді, адже “гранат” у перекладі з латинської означає “зернистий”.