Кайф під музику

Чому ароматерапія нині стає надзвичайно популярною?

Чому ароматерапія нині стає надзвичайно популярною?

Коли в санаторії у Моршині лікар запропонував пройти курс лікування ароматерапією, охоче погодилася. Чом би не спробувати, адже до цього ніколи не лікувалася запахами ефірних олій. Таких цікавих під кабінетом ароматерапії зібралося надзвичайно багато – 30-40 осіб. Пацієнти могли пропустити будь-яку іншу процедуру – ванну, циркулярний душ, інгаляції тощо, але не пропускали жодного сеансу ароматерапії. У чому ж секрет цієї нової для нас, але надзвичайно популярної терапії? Спробуємо його розгадати, тож ідемо на перший сеанс.

Запахи олій плюс музика і сміх

У двох кабінетах, де проводять сеанси лікування запахами ефірних олій, одночасно може вміститися 30 осіб. Та інколи охочих є більше, тож для них доставляють додаткові крісла. Ті, хто прийшов сюди не вперше, відразу зручно вмощуються у м’яких кріслах і розслабляються: одні займають напівлежаче положення, інші просто сидять, заплющивши очі. Ніщо людині не повинно заважати: одяг – у гардеробі, пакети, сумки – в кутку. У кімнаті затишно, немає яскравого світла, вікна закриті шторами. Посередині залу на невеличкому столику стоїть аромолампа, в яку ще до приходу пацієнтів медсестра залила суміш ефірних олій, навпіл розведених спиртом. Вона  вмикає аромолампу, ефірні олії нагріваються, наповнюють кімнату, і вже через кілька хвилин ви відчуваєте приємний запах. Одночасно з аромолампою вмикають і класичну музику. Вдихаючи запахи і вслухаючись у звуки музики, ви повільно розслабляєтесь, заспокоюєтесь. Уже після другого-третього сеансу дехто навіть засинає. Причому настільки глибоко, що, прокинувшись після закінчення сеансу, ви почуваєтесь так, наче відпочили як мінімум дві години.

– Ми застосовуємо комплексну терапію, – розповіла “Пошті” головна медична сестра лікувально-діагностичного відділення “Бальнеологічна лікарня” Наталія Никифорова, – дії ефірних олій плюс музикотерапія. Людина під дією легкої інструментальної чи класичної музики розслабляється, заспокоюється, а під дією ефірних олій її нервова система повністю відключається від проблем і життєвих, і хворобливих. Окрім запаху, мікрочастинки тих олій при вдиханні потрапляють в організм людини і дають терапевтичну дію. Ефірні олії поліпшують роботу всіх органів і систем і можуть використовуватися при лікуванні найрізноманітніших хвороб. До добору музики обов’язково залучаємо психотерапевтів. Класична музика поза конкурсом, може бути й легка інструментальна.

Доволі часто у групі пацієнтів, що ходять на ароматерапію, знаходяться жартівники, що перед сеансом проводять курс сміхотерапії: дотепні жарти, анекдоти, неординарні спостереження змушують сміятися від душі, до сліз і це неабияк поліпшує і настрій, і самопочуття.

Але які ефірні олії допоможуть під час лікування тих чи інших захворювань, має визначити ароматерапевт, бо їхні дії різні. Скажімо, олії евкаліпту, ромашки, шавлії, лаванди, анісу, ялиці, м’яти, звіробою мають не лише приємний запах, а здатні знищувати патогенні мікроорганізми, зокрема й ті, що стійкі до дії антибіотиків, розширюють бронхи, розріджують слиз. Деякі олії володіють  і знеболювальним ефектом – чебрецю, берези, сосни, меліси. Це окрім того, що мають заспокійливу, антисептичну дію. Олія троянди має коронаророзширювальну, гіпотензивну, сильну антибактеріальну дію, поліпшує діяльність серцевого м’яза, тому її використовують при лікуванні серцево-судинних захворювань.

– У нас затверджено три суміші ефірних олій, три композиції, – продовжує Наталія Никифорова. – Перша: при функціональних розладах нервової системи. До цієї композиції входять олії лаванди, шавлії, троянди, чайного дерева. Друга: при захворюваннях бронхо-легеневої системи (олії лаванди, троянди і ялиці). І третя: при вегето-судинних порушеннях, гіпертонічній хворобі (олії лаванди, шавлії, м’яти). Іноді склад ефірних олій може мінятися, але дія на організм людини залишається та сама. Курс лікування – 10-15 процедур по 20-30 хвилин.

Оздоровлюють і тіло, і душу

Використання ароматичних олій включає в себе чимало методик – це ванни, інгаляції, розтирання, введення їх як компонентів до косметичної продукції, аромолампи, ароматизація білизни тощо. Все залежить насамперед від того, з якою метою використовується та чи інша олія.

Сучасні дослідження підтвердили, що аромоолії мають досить високу протимікробну та протизапальну дію, зміцнюють імунітет, нейтралізують дію токсичних речовин і сприяють їх виведенню з організму. Окрім того, вони впливають на людську енергетику – посилюють ауру, позитивно діють на емоції, гармонізують стосунки з навколишніми і навіть зближують людей.

При таких недугах, як простуда, розлади шлунку, порушення менструального циклу – ароматерапевтичні засоби лікування діють також доволі ефективно. Лікарі запевняють, що ароматерапія може лікувати не лише захворювання, але й забезпечувати їх профілактику.

Вважається, що застосування ароматерапії дає чудові результати у лікуванні людей різного віку, що страждають від найрізноманітніших порушень – від серйозних захворювань до звичайних простуд. Вона може принести полегшення людям, які страждають від затяжних захворювань, що не піддаються традиційним методам лікування. Однак, як твердять медики, не потрібно постійно й безконтрольно користуватися ефірними оліями. Ароматерапія не призначена для тривалого застосування. Наприклад, не можна застосовувати ефірну олію шавлії та лаванди одночасно з будь-якими препаратами, що містять йод і залізо, а також у поєднанні з алкоголем.

При підвищеній збудливості нервової системи не рекомендуються ефірні олії гвоздики, шавлії.

Не можна засмагати після застосування препаратів з апельсиновими, бергамотними, лимонними ефірними оліями.

Дітям, яким ще не виповнилося шести років, не можна застосовувати м’ятну олію, оскільки вона має сильну дію на дитячу шкіру, а також викликає безсоння. Треба особливо обережно використовувати цю олію при алергічному нежитю та при проходженні курсу гомеопатичного лікування.

При хворобах нирок не рекомендуються ефірні олії ялівцю, коріандру, сосни, чебрецю, ялиці, сандалу.

Іншими словами, якщо ви хочете вдатися до ароматерапії, то спершу проконсультуйтеся з ароматерапевтом. Бо ефірні олії приносять користь тоді, коли їх використовують розумно, фахово.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4472 / 1.6MB / SQL:{query_count}