Львів перетнув епідпоріг

За прогнозами, епідемію грипу в нас очікують перед Новим роком, але якщо захворюваність буде зростати такими темпами, то епідемія може розпочатися швидше

За прогнозами, епідемію грипу в нас очікують перед Новим роком, але якщо захворюваність буде зростати такими темпами, то епідемія може розпочатися швидше. Минулого тижня,  з 6 до 12 грудня, у Львові на ГРЗ і грип захворіло 8715 осіб, що майже на 2600 більше, аніж попереднього тижня. Лікар-імунолог Львівської обласної СЕС Валентина Косоловська розповіла, що минулого тижня Львів перетнув епідпоріг.

Перевищення епідпорогів зареєстровано у вікових групах від 3 до 6 років і від 7 до 14 років. У першій  групі захворіло всього 1669 дітей, у другій – 2127 дітей. Кількість хворих дітей у віці до 14 років становить 54%, – поінформувала Валентина Федорівна.

У Львові сьогодні у всіх школах введено обмежу­вальні заходи, натомість дитячі садочки працюють у звичному режимі.

Ситуація в області також загострюється. У 22 районах зафіксовано перевищення епідпорога, у 244 школах Львівщини оголошено карантин. Правда, у шести школах області діти вже повернулися до навчання.

Перший летальний випадок від грипу на Львівщині

Медики закликають: якщо ви почуваєтесь погано, не йдіть на роботу, навчання, у магазин тощо, а залишайтеся вдома. Бо так і самі можете заробити ускладнення, й інших заразити. І не займайтеся самолікуванням. Лише лікар може визначити, у вас  ГРЗ чи грип, і призначити відповідне лікування. Особлива увага хворим дітям. Після трагічного випадку, коли від грипу у Дрогобичі померла 9-річна дівчинка, лікарі радять не  легковажити, не сподіватися, що все минеться, і не лікувати дитину за порадою сусідки, знайомої, а звертатися в поліклініку до педіатра чи сімейного лікаря. Комісія Головного управління охорони здоров’я ЛОДА, яка розслідувала цей випадок, встановила: причина смерті дівчинки – неадекватне лікування. По медичну допомогу до педіатрів, сказано у висновках комісії, батьки дитини не зверталися. А медичні працівники, які лікували дитину в домашніх умовах (достовірно встановити їх прізвища комісії не вдалося), не діагностували в дитини пневмонію, недооцінили важкість стану, не призначили своєчасного й адекватного лікування.

Лікарняний зобов’язані дати, якщо хворий у Львові не прописаний

Чимало людей з температурою ходять на роботу, пояснюючи це тим, що не можуть узяти лікарняний, бо у Львові не прописані. А їхати в такому стані додому за місцем прописки просто не мають сил.

Як пояснив Пошті Мирон Борисевич, заступник начальника управління охорони здоров’я Львівської міськради, кожен громадянин може звернутися в будь-яку поліклініку міста по медичну допомогу, якщо він у Львові і не прописаний. У таких випадках треба написати заяву на ім’я головного лікаря поліклініки, і він прикріпить людину до дільничного, відповідно до адреси, де проживає людина на цей час. Якщо людина захворіла й не може прийти у поліклініку, викликає дільничного терапевта чи сімейного лікаря додому. Коли ж хворий почує, що за такі послуги треба платити чи зробити благочинний внесок, тоді про це треба повідомити у міське управління охорони здоров’я. 

Начальник Головного управління охорони здоров’я ЛОДА Сергій Федоренко додав: якщо в людини висока температура, незалежно від того, прописана вона у Львові чи ні, вона викликає лікаря додому. Ті, хто не має прописки, заяву на ім’я головного лікаря поліклініки можуть передати з лікарем, що прибув на виклик. Про прикрі випадки повідомляйте на телефон довіри: 260-19-18. Усі скарги громадян керівництво ретельно перевіряє.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4648 / 1.56MB / SQL:{query_count}