Солотвинські шахти відновлять

Президент України Віктор Янукович зацікавився унікальною лікарнею у Солотвині. Глава держави видав доручення, у якому наказує до 1 січня вирішити подальшу діяльність державного підприємства “Солотвинський солерудник”

Президент України Віктор Янукович зацікавився унікальною лікарнею у Солотвині. Глава держави видав доручення, у якому наказує до 1 січня вирішити подальшу діяльність державного підприємства “Солотвинський солерудник”. А до 15 грудня  Кабмін має забезпечити фінансування ліквідації наслідків затоплення шахт. Натомість фахівці сумніваються у швидкості виконання доручення і додають, що саме зволікання може поставити крапку в історії лікарні: що довше її не рятуватимуть, то менше шансів у неї запрацювати.

Нагадаємо, від травня цього року до шахти відві­дувачів не впускали, відтак пацієнти змушені їздити за кордон або відкладати лікування на невизначений термін. Алергологічна лікарня, що в Солотвині, єдина лікарня в Україні такого штибу – у ній лікують у підземних відділеннях, які утворилися після добування солі. Медики кажуть: лікування надзвичайно ефективне для хворих на астму, різні алергічні та шкірні прояви. Таких пацієнтів в Україні – понад два мільйони.

– Зараз ми маємо 180 хворих. Коли працювала шахта – їх було до трьохсот, – розповідає “Пошті” Ярослав Чонка, головний лікар Української алергологічної лікарні у Солотвині. – Усіх, кому потрібні процедури у шахті, ми скеровуємо у камери штучного мікроклімату. Вони, звісно, не такі корисні, як шахта, але користуємося тим, що маємо. Цього року з держбюджету на порятунок мали виділити 10 мільйонів, але нічого так і не надійшло…

На думку Дмитра Ковальова,  директора ДП “Солотвинський солерудник”, порятунок шахти обійдеться у 200 мільйонів гривень. Тому про “фінансування ліквідації наслідків затоплення шахт” до 15 грудня мова навіть не йде. Важливо й те, що кілька років до катастрофи науковці застерігали про затоплення, але попереджувальні заходи ніхто не провів.  Директор сподівається, що цьогоріч їм видадуть обіцяних 10 мільйонів гривень на зведення фільтраційних завіс для того, аби принаймні вода більше не потрапляла до шахти.

– На все знадобиться близько двох років, про швидкі перспективи говорити недоречно, – розповідає “Пошті” Дмитро  Ковальов. – Від часу затоплення шахти були наміри залучити закордонні інвестиції до відновлення рудника, але наразі ніхто не зголошувався. Ми сподіваємося, що держава таки врятує єдину алергологічну лікарню…

Відновлення роботи лікарні не єдина проблема в Солотвині. Куди більше фахівців турбують карстові провалля поблизу солерудника, які за останні три роки збільшилися у 10 разів і сьогодні становлять близько півтора мільйона кубометрів. До небезпечної зони в Солотвині потрапили дві школи, лікарня, мережі центрального водопостачання та водовідведення, лінія електропередач, ділянка автодороги державного значення Мукачеве – Рогатин. У небезпечній зоні можливих просідань та деформації земної поверхні розташовано 329 житлових будинків, у яких проживає понад 1200 мешканців селища Солотвино. Про екологічну катастрофу керманичі області говорили ще навесні – реакція з Києва з’явилася тільки минулого тижня.    

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4692 / 1.56MB / SQL:{query_count}