Причина легеневих хвороб – брудний кишківник

Борис Скачко, відомий фітотерапевт, про те, чому наш організм не дає відсіч вірусам та інфекціям, як підвищити імунітет людини і якими народними методами можна ефективно боротися з простудними недугами

Борис Скачко, відомий фітотерапевт, про те, чому наш організм не дає відсіч вірусам та інфекціям, як підвищити імунітет людини і якими народними методами можна ефективно боротися з простудними недугами

Медична статистика невтішна: щотижня людей, які захворіли на гострі респіраторні захворювання (ГРЗ), більшає. Діти віком від 3 до 6 років минулого тижня у Львові навіть перейшли епідеміологічний поріг, а за вікном лише жовтень і температура ще плюсова. А що буде, коли надворі  похолоднішає?   Чому наш організм не дає відсіч різного роду вірусам та інфекціям? Як підвищити імунітет людини, не вдаючись до медпрепаратів? Якими народними методами можна ефективно боротися з простудними захворюваннями? На ці та інші запитання “Пошта” попросила відповісти відомого київського фітотерапевта, лікаря-реабілітолога Бориса Скачка 

– Борисе Глібовичу, від вірусних інфекцій можна якось уберегтися?

– Ні. Уникнути зустрічі можна з голубом, бо побачивши, що він летить на вас, можна відхилитися. З вірусами та інфекціями так не вийде, бо вони невидимі. Ніколи достовірно не можна сказати, скільки вірусів чи інфекцій контактує з нами – одна чи десять. Але до зустрічі з ними можна свій організм підготувати. І тоді при зустрічі з ними він дасть собі раду – імунна система  їх просто знищить, якщо вона у нормальному стані. Коли ж ні, захворювання не минути. Будь-яке простудне захворювання повинно закінчитися упродовж тижня. Організму потрібно п’ять днів, щоб виробити захист, і ще день-два, аби вірус чи інфекцію знищити. І наступного разу при зустрічі з ними людина вже не захворіє. Коли ж захворювання тягнеться два-три тижні, значить організм не може впоратися з інфекцією, імунітет ніякий.

– Від літа минуло не так вже багато часу: ми відпочили, поповнили організм вітамінами, тож імунітет мав би бути високий. Чому ж тоді зараз так багато людей хворіє на ГРЗ?

– Їсти багато овочів і фруктів ще не означає поповнити організм вітамінами. Є дуже важливий нюанс: треба, щоб вони засвоїлися. Практика свідчить, що насправді вітамінний запас у людей не такий вже великий через погану роботу кишківника, печінки. Всі простудні захворювання пов’язані з тим, що твориться у кишківнику, бо кров з нього потрапляє до легень. І якщо він переповнений токсинами, то вони разом з кров’ю потрапляють у легені.  Тоді починаються запальні та інші патологічні процеси.

– Виходить, щоб восени та взимку не хворіти на простудні захворювання, треба очистити кишківник та печінку. Але як це зробити – слід уживати якісь лікарські засоби?

– Ні. Насправді кишківник не потребує спеціального очищення. Просто треба стежити за тим, що кладете до рота. Восени ми далі насичуємо організм овочами та фруктами, але сира клітковина не сприяє витягуванню токсинів з кишківника і підвищенню імунітету в дихальній системі. А термічна обробка клітковини  є тим сорбентом, який втягує токсини в кишківнику, і вони вже не потрапляють до дихальних шляхів. Тому дуже хороший спосіб профілактики застуд восени – це вінегрети, борщі, овочеві супи, запечений гарбуз, гарбузові каші тощо. Так, під час термічної обробки частина вітамінів руйнується, але ми наситимо організм клітковиною, яка очистить кишківник, й імунітет від цього тільки підвищиться. Це перше. Друге. Для нормальної роботи печінки, жовчного міхура в організм з кожним прийомом їжі повинні надходити жири – рослинного чи тваринного походження – кому які до вподоби. Якщо людина, для прикладу, з’їсть яблуко, печінка і жовчний не будуть нормально працювати.

– А деякі лікарі радять поменше вживати жирів...

– Щоб жовчний міхур скорочувався і скидав у кишківник той бруд, який печінка повитягувала з крові, потрібні жири. Третє. Слід максимально наповнити організм вітаміном А, бо він стимулює вироблення імуноглобуліну А, який знищує бактерії та віруси, що потрапляють на слизові оболонки.  Коли його бракує, вірус чи інфекція не знищуються, починають розвиватися й виникає вірусно-інфекційне захворювання. Тому зараз треба  їсти в достатній кількості моркву, гарбуз, обліпиху, до салатів додавати обліпихову, шипшинову олії, бо вони багаті на вітамін А.

І четверте. Пити достатню кількість рідини. Вода очищує організм, виводить токсини і готує систему до того, що в разі захворювання пити доведеться більше. Бо якщо людина п’є мало, а під час захворювання починає пити багато, організм не тренований і йому буде  важко. У нормі здорова людина повинна випивати води 5% від маси тіла. Важите, скажімо, 70 кг, то добова потреба організму – 3,5 л води. Але пити треба не просто воду, бо в Україні немає чистої води, за винятком мінеральних природних джерел, а узвари, компоти, соки. Їсти борщі, супи. Ця рідина також зараховується, як і та, що є у фруктах та овочах. Ускладнення органів дихання при простудних захворюваннях виникають тому, що через недостатню кількість рідини кров швидко стає в'язкою, пересихає слиз і розвивається пневмонія. Людина, яка п'є мало рідини, ще до захворювання перебуває у стані хронічного водного голоду. І коли піднімається температура, організм не має чим охолоджуватися.

– Чимало людей через надмірну зайнятість не можуть приділити собі трохи уваги, тож намагаються підтримувати імунітет  імуностимуляторами, імуномодуляторами, адаптогенами. Як Ви до цього ставитеся?

– Не схвалюю такого підходу. Імунна система – не гумова, і їй не можна диктувати, що робити, вона чітко знає свої завдання. Спершу, ніж вдаватися до імуно­стимуляторів, треба зрозуміти їх дію. Коли людина вживає женьшень, ехінацею чи інший імуно­стимулятор, імунна система отримує сигнал, що десь в організмі сталася проблема, яку слід ліквідувати. Імунітет справді піднімається. Але імунну систему вдасться обманути раз, два, три рази, а на четвертий вона вже не відреагує. На імуностимулятори вона буде реагувати три-чотири тижні, не більше, а епідсезон триває як мінімум півроку. А тримати її у постійному напруженні – це неправильно. Через місяць, максимум півтора, вона видихнеться, і тоді організм легко підхопить будь-який вірус чи бактерію. Імуностимулятори ліпше використовувати в системі реабілітації.

Але якщо хтось таки хоче вдатися до  імуностимуляторів, то треба починати з маленьких доз – п’ять крапель двічі на день, а ще краще раз на день упродовж тижня. Наступного тижня їх кількість збільшити до 10 крапель. І так поступово довести до 30-40 крапель щотижня. Адаптогени, імуностимулятори треба вживати розумно. Є такий негласний закон: малі дози стимулюють, середні – тонізують, великі – пригнічують, а дуже великі –  вбивають. Якщо починати їх вживати по 20-30 крапель тричі на день, то можна добитися зворотного результату.

Практичні поради ітотерапевта Бориса Скачка

Як боротися із простудними хворобами, не вдаючись до “хімії”

Вправа “лева”

Максимально витягнути язик і злизувати ним розмазаний по тарілочці мед з доданими до нього різними прянощами (часник, гірчиця, цибуля, порошок з коріння імбиру, кілька крапель настойки календули чи евкаліпта тощо).  Внаслідок напруження, яке створює максимально витягнутий язик, в органах дихання посилюється кровообіг та підвищується місцевий імунітет усіх органів дихання (і верхніх, і нижніх). Це найперша умова для гальмування й усунення запальних процесів. Мед з прянощами, які при цьому потраплятимуть до хворої  ділянки, значно посилюватимуть ефект лікування. Якщо цю вправу робити двічі на день протягом 2-3 тижнів, можна позбутися навіть застарілих хвороб, наприклад, трахеїту, бронхіту, синуситу, риніту, тонзиліту, а також проблем, пов’язаних зі збільшенням мигдаликів. Вправу “лева” можна доповнити гарячою ванною для ніг чи рук (можна просто тримати в руках пляшку з гарячою водою). Посилення  кровотоку в кінцівках рефлекторно спричинює посилення кровотоку в органах дихання, а разом з кров’ю надходять й імунні клітини, які борються з хвороботворними бактеріями.

Ванни для носа

Досить ефективним при нежитю є промивання носа розчином солі низької концентрації – 1,5-2% (чайна ложка без верху на склянку води). Сіль має бактерицидні властивості. Крім того, вона витягує на себе рідини. Тож, витягуючи воду зі слизової оболонки органів дихання, разом з нею заберете й бактерії, що засіли там. Промивання можна проводити й таким чином: одну ніздрю закрити рукою, через іншу втягувати сольовий розчин, спльовувати його через рот. Потім ніздрі поміняти. При запальних захворюваннях органів дихання (нежить, трахеїт, бронхіт тощо) потрібно ретельно стежити за тим, щоб весь слиз виводився назовні (постійно висякуватися та відхаркувати мокротиння). Таким чином людина очищатиме організм від хвороботворних бактерій, запобігатиме їх потраплянню в легені, хронізації хвороби тощо.

Краплі від нежитю – до шухляди

Дуже небезпечно лікувати застудні хвороби судинозвужувальними препаратами.  Після їх застосування (закапування носа) виділення на деякий час припиняються, дихати стає легше. Але організм втрачає можливість виділяти токсини через ніс, і вони відразу опускаються глибше – у бронхи та легені, ушкоджуючи їх. Це може навіть спричинити розвиток бронхіальної астми. 70-80% астматиків, з якими я спілкувався, користувалися судинозвужувальними препаратами.

Гарбуз проти паразитів

Цей спосіб на озброєння можуть взяти і дорослі, і діти. Для очищення кишківника дорослих треба 200 г гарбузового насіння, для дітей віком від 12 років – 100 г, молодшим достатньо 50 г. Насіння не потрібно чистити, а разом зі лушпинням помолоти на млинку для кави. Щоб не було надто сухим,  змішати його зі сметаною, йогуртом і з’їсти вранці натще. Через дві години прийняти проносне (купити в аптеці магнезію), ще через дві години зробити клізму. 

Трави для легкого дихання

Очистити легені й бронхи можна за допомогою відхаркувальних рослин. Зокрема, чудово діють ефіроолійні рослини: часник, цибуля, хрін, гірчиця, кардамон, коріандр, імбир, кріп тощо. Їх потрібно постійно вживати в їжу. Якщо у людини виділяється мокротиння і потрібно лише очистити від нього органи дихання,  можна приготувати збір трав: корінь оману (він має не лише відхаркувальну, а й протипаразитну дії), насіння кропу, листя подорожника, насіння розторопші взяти в рівних частинах. Перемолоти на млинку до порошкоподібного стану і вживати 5-6 разів на день по чайній ложці (можна перемішати з медом). Якщо мокротиння утворюється недостатньо (кашель сухий, мов дряпає) до згаданого збору потрібно додати ще й корінь алтеї (має слизотворні властивості). Для більшого посилення відхаркувального ефекту можна додати траву підбілу. Швидко збільшити кількість мокротиння в дихальних органах (це важливо для виведення токсинів і бактерій у разі запальних процесів) допоможе такий рецепт: до склянки теплого молока додати жовток, чайну ложку меду, сік цибулини, розмішати і випити теплим.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4053 / 1.67MB / SQL:{query_count}