До грипу треба бути готовим

У Львові та в області медики фіксують зростання захворюваності на ГРЗ. Уже є і перевищення епідеміологічного порогу – його у Львові перетнула вікова категорія дітей від 3 до 6 років – серед них минулого тижня захворіло 704 дитини

У Львові та в області медики фіксують зростання захворюваності на ГРЗ. Уже є і перевищення епідеміологічного порогу – його у Львові перетнула вікова категорія дітей від 3 до 6 років – серед них минулого тижня захворіло 704 дитини. Загалом у Львові минулого тижня по допомогу до медиків звернулося понад 3 тис. осіб. На Львівщині захворіло близько 9 тис. осіб, майже 50% серед хворих – діти. Але це ще не епідемія грипу (випадків захворювання на грип ще не було), іде традиційне сезонне зростання захворюваності на ГРЗ.  Епідемію грипу та ГРЗ варто очікувати у грудні 2010-го – січні-лютому 2011 року.

Як повідомив Олег Когут, заступник головного державного санітарного лікаря Львівської області, цьогоріч в Україні циркулюватиме три штами вірусів грипу: типу А “Каліфорнія 2009”, який торік був пандемічним і тепер став сезонним, ” Перт 2009” та типу В “Брізбен”. На ці штами вірусу може захворіти майже 30% населення.

За словами медиків, найкращим захистом від грипу є вакцинація. В Україні вже затверджено штамовий склад на вакцини: “Ваксігрип”, “Інфлувак”, “Грипол Нео”, “Грипол плюс”, “Флюарикс”. У львівських аптеках наразі можна придбати тільки “Ваксігрип”. Орієнтовна вартість вакцини 70 грн. Та головне, як наголосила Наталія Тімко, головний епідеміолог Львівщини, купуючи вакцину, слід дотримуватися умов зберігання.

– Вакцину треба зберігати за температури +2 – 8 градусів, й щеплення треба робити упродовж двох годин після того, як її придбали, – наголосила Наталя Олександрівна. – І обов’язково брати чек, де буде зазначено дату та годину покупки.

Наталя Тімко також додала, що єдиним протипоказанням проти щеплення до всіх затверджених вакцин  проти грипу є алергія на курячий білок. Не можна вакцинувати також дітей віком до 6 місяців.

Щеплення проти грипу медики рекомендують насамперед людям, які входять до групи ризику (тобто ті, у кого високий ризик ускладнень від грипу): особи з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, людям віком понад 60 років, жінкам у 2 – 3 триместрі вагітності, особи, які перебувають у дитячих будинках, інтернатах тощо. А також ті, хто перебуває у групі епідеміологічного ризику (тобто є висока ймовірність інфікуватися грипом): діти дошкільного віку, школярі, підлітки, студенти, медпрацівники, вчителі, робітники торгівлі, транспорту тощо. 

–До нас часто звертаються зі запитанням, чи треба вакцинуватися тим, хто торік перехворів на свинячий грип. Однозначно так, – продовжує Наталя Тімко. – Вакцина діє тільки упродовж півроку. А ті вакцини, які у нас є тепер, не можуть спричинити захворювання на грип, оскільки вони містять лише фрагменти інактивованих вірусів. 

Наразі вакцинація проти грипу не є популярною. В Україні щороку щеплення проходить 0,5% населення, у світі ця цифра становить 50-60%. Аби захиститися від ГРЗ та грипу, варто дотримуватися елементарних правил: залишатися вдома при перших ознаках застуди й викликати лікаря додому, а й не йти у поліклініку, часто мити руки з милом чи дезінфікувати їх спеціальним антисептиком.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5044 / 1.56MB / SQL:{query_count}