В онкоцентрі – новий томограф

У Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі почав працювати новий комп’ютерний томограф

У Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі почав працювати новий комп’ютерний томограф, який придбав фонд Рината Ахметова “Розвиток України” у рамках проекту “Рак виліковний”. Вартість томографа – 6,5 млн грн. Новий 24-зрізовий томограф (такий є тільки у Львові та Донецьку, в інших диспансерах працюють одно-двозрізові) дає значно кращі результати обстеження, а рентгенівське опромінювання пацієнта є меншим. За допомогою такого апарата лікарі зможуть проводити планування для променевої терапії, діагностичні обстеження всього тіла, віртуальну ендоскопію, кількісну оцінку васкулярних порушень тощо. Крім того, це єдиний апарат з діаметром тунелю 82 см, що дає можливість доступу лікаря до пацієнта під час процедур, до того ж люди з клаустрофобією легше переносять таку процедуру.
 
Завдяки комп’ютерному томографу на повну потужність зможе працювати й інший апарат – лінійний прискорювач, який у лікарні встановили ще у серпні 2009 року. Як пояснив Мирослав Цюпак, головний радіолог ГУОЗ ЛОДА, завідувач блоку променевої терапії лікарні, лінійний прискорювач не може працювати без комп’ютерного томографа, бо саме планування йде тільки через томограф. Тепер медики мають можливість робити точну діагностику та планування процесу опромінення, щоб опромінювати лише пухлину, й не зачіпати інші тканини та критичні органи. Й похибки при такому плануванні фактично не буває.
 
– Лінійний прискорювач розрахований на мільйон населення, – говорить Мирослав Цюпак. – На Львівщині є 3,5 млн, а якщо обслуговуватимемо ще п’ять областей (а ми це робимо), то треба хоча б три. На такому прискорювачі можуть проходити опромінення всі пацієнти, з будь-якими пухлинами.
 
Анатолій Заболотний, директор фонду Рината Ахметова “Розвиток України”, додає, що фонд також забезпечуватиме функціонування томографа, якщо виникнуть збої з матеріальним забезпеченням.  “Для нас важливо, щоб обладнання працювало для людей, тому буде постійний моніторинг роботи, – говорить пан Заболотний. – У нас часто буває так, що поставлять дороге обладнання, а воно працює на 30% потужності. З комп’ютерним  томографом цього не буде. Також плануємо працювати у напрямку кардіології, яка є критичною для України за кількістю захворювань і смертей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4778 / 1.54MB / SQL:{query_count}