Одужання на 50% залежить від хворого

Остеохондроз – порушення мінерального обміну в організмі, іншими словами, відкладення солей уздовж хребта, защемлення нервових закінчень

Наталю Лебединець важка недуга прикувала до ліжка 10 літ тому. У неї, лікаря за фахом (педіатр, сімейний лікар), виявили грижу поперекового відділу хребта. Жінка страждала від страшного болю у спині та ногах. Почала ходити завдяки методиці лікування В’ячеслава Євмінова, травам, а також завдяки зусиллям, які прикладала сама, аби побороти хворобу. Нині до неї за порадою і допомогою звертається багато людей, які страждають на остеохондроз.

– Наталіє Іванівно, як проявляється ця недуга? 

– Остеохондроз – порушення мінерального обміну в організмі, іншими словами, відкладення солей уздовж хребта, защемлення нервових закінчень. При остеохондрозі людина вранці не може швидко і легко встати з ліжка, відчуває дискомфорт у поясниці і під лопатками. Піднявшись з ліжка, мусить кілька хвилин “потоптатися” на місці, щоб розім’яти ноги. Хворому важко нахилитися уперед, у нього потріскує і болить у спині (між лопатками), у шиї відчувається важкість, скутість, терпнуть пальці рук або ніг. При ходьбі болить у ділянці сідничного нерва. Все це симптоми остеохондрозу різних ступенів.

– Як допомогти собі при остеохондрозі? Адже з таким діагнозом люди мусять ходити на роботу…

– Якщо в людини сидяча робота, час від часу треба змінювати положення тіла. Сидячи на стільці, спочатку зведіть лопатки, а тоді зведіть перед собою лікті. Так ми вигинаємо хребет то в один, то в другий бік. Коли терпнуть пальці або руки,  поколює в ділянці серця (це викликано защемленням нервових закінчень), такі вправи полегшать стан.

–  А масажувати руки або пальці можна?

– Недоцільно. Адже в шийному відділі хребта перетиснуті судини, нервові закінчення защемлені, то кров циркулює повільно і погано надходить до пальців. Оскільки причина хвороби криється в шиї, то саме з неї треба починати усувати проблему, звільнити нервові закінчення від солей, поліпшити кровообіг. Тобто слід усунути причину захворювання. Масаж пальців або кистей рук у цьому випадку не допоможе.

– Чи потрібно людям, у яких є відкладення солей, дотримуватися дієти?

– Так, раджу певні обмеження у харчуванні: не вживати солодощів, крім меду (1 ч. ложку до обіду, 1 ч. лож­ку – після обіду). Але користі не буде, якщо мед розбавляти в гарячому чаї. Краще намазувати медом хліб або з’їсти ложку меду і запити чаєм.

Не рекомендую під час лікування їсти солодощі, цукерки. Адже вони містять шкідливі для судин жири і стабілізатори, які спазмують судини. Як результат – уповільнюється кровообіг. Щоб зрозуміти, як відбувається  кровообіг в організмі, уявімо ріку. У бурхливій річці ніколи не побачите на дні бруду. А при повільній течії видно мул на дні і вздовж берегів. Так само і судини. Не буде повноцінного кровообігу – страждатимуть судини і хребет.

Під час лікування не рекомендую їсти ковбас – ні варених, ні копчених (крім домашніх, у вмісті натуральних продуктів яких людина впевнена). Адже ковбаси містять крохмаль (це мутанти, вуглеводи, які викликають спазм судин). Стабілізатори також подразнюють судини, негативно впливають на роботу підшлункової залози, і тоді вона не може нормально перетравлювати їжу. Не раджу хворим вживати майонез, адже в ньому також є добавки, а також продукти, що містять сою, адже вона генномодифікована.

–  Що заважає хворому швидко одужати?

– Лінощі. Дехто з хворих ретельно записує народні рецепти, які я диктую, обіцяє готувати відвари і споживати їх. А вдома кладе записник із занотованими рецептами у шухляду і забуває про них. Люди лінуються собі допомогти.

Найчастіше не прислухаються до рекомендацій лікаря жінки. Забороняю солодощі, а вони – мені: “Я так люблю солодке. Що ж буду їсти?” “Я не забороняю їсти сир, молоко, м’ясо, кашу, – відповідаю. – Їжте на здоров’я! А від солодощів утримайтеся”. І що ж? Все одно лихий поплутає, бо переважно думають так: “Подумаєш, поласую  трохи! Що такого станеться?!” І лікування зводиться нанівець. Хворий підгодує недугу – і вона далі розвивається.

Людина очікує швидкого, позитивного результату – і відразу сама собі заважає одужати. Часто кажу пацієнтам: “50% успіху у лікуванні – це робота моя і ліків. Ще 50% – у ваших руках”. Можна злукавити перед лікарем, але хворобу не обдуриш.

Розмовляла
Валентина Шурин

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4763 / 1.58MB / SQL:{query_count}