Природа дбає про наш імунітет

Андрій  Лабінський, доцент кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини Львівського національного медуніверситету, про респіраторні захворювання, імунітет та цілющі сили природи 

Андрій  Лабінський, доцент кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини Львівського національного медуніверситету, про респіраторні захворювання, імунітет та цілющі сили природи 

Різке похолодання та несприятливі погодні умови негативно позначились на здоров'ї львів'ян і мешканців області: значна частина з них захворіла. Нежить, головний біль, сухий кашель, ломота в суглобах, загальна слабкість, підвищена температура. Ці симптоми щотижня спостерігаються у все більшої частини людей, зокрема і дітей. І в таких випадках кожен рятується, не як треба, а як звик: одні біжать у найближчу аптеку й купують розрекламовані пігулки, інші вдаються до нетрадиційних, або як їх ще називають, народних, методів лікування.

До останніх вдається дедалі більше недужих, бо вони не хочуть "засмічувати" і так ослаблений організм "хімією". Але і бабусині ліки треба знати, як, коли і в якій кількості уживати, бо і вони можуть зашкодити. Аби цього не сталося, "Пошта" звернулася за порадою до доцента кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини Львівського національного медуніверситету Андрія Лабінського. 

- Андрію Йосиповичу, які симптоми сигналізують про те, що імунітет людини ослаблений і вона легко може підхопити віруси грипу чи інших гострих респіраторних захворювань?

- Нинішнє зниження температури створило сприятливі умови  для розвитку різноманітних інфекцій. Різке похолодання не дозволило людському організму повністю адаптуватися до зимового сезону і викликало низку респіраторних захворювань. У цей час у людей спостерігається швидка втомлюваність, головний біль, порушення сну, зниження апетиту, що є першими ознаками нездужання. Найхарактернішим для грипу є розвиток запальних явищ. У людини раптово піднімається температура тіла, у грудях відчувається біль, з'являється подразливий сухий кашель.

- І як лікуватися у таких випадках: вдатися до пігулок, які, якщо вірити рекламі, миттєво ставлять на ноги, чи віддати перевагу народним методам?

- Нині фармація переживає скрутні часи. Багато медикаментів не відповідає медичним стандартам, а це спонукає людей вдаватися до природних методів лікування. 

Своїм пацієнтам  рекомендую вживати адаптогени -  речовини, які посилюють опірність  і здатність організму пристосовуватись до мінливих умов зовнішнього середовища. Вони бувають двох видів: натуральні та штучні. В аптеках можна придбати лише штучні адаптогени (тонізуючі речовини, вітаміни тощо). Однак для кращого їх засвоєння організмом краще вживати природні, як рослинного, так і тваринного походження. Всі вони класифікуються за різними групами. Одні з них посилюють імунітет, інші - підвищують стійкість організму до холоду, треті - впливають на центральну нервову систему.

- Розкажіть детальніше про натуральні адаптогени. Де їх можна придбати і як уживати?

- До адаптогенних  рослин, які підвищують опірність організму, відносять: ехінацею, китайський лимонник, радіолу рожеву, алое тощо. Для кращого зміцнення імунітету раз на день протягом десяти днів  рекомендую вживати листочок алое з медом - помити, обрізати колючки і з'їсти. Це захистить організм від небезпечних інфекцій та грипу.

Особливу увагу  раджу приділити продуктам бджільництва: квітковому пилку (бджолине обніжжя), прополісу і маточковому молоку. Найціннішою речовиною пилку є амінокислоти та ауксини - рослинні стимулятори росту і швидкості пристосувальних функцій. Не завжди їх можна побачити в натуральних препаратах. Якщо офіційна медицина популяризує аскорбінову кислоту, то саме в пилку є великий вміст цієї речовини.

Квітковий пилок  - це цілий арсенал вітамінів та мікроелементів, які допомагають організму швидко адаптуватися до несприятливих умов навколишнього середовища.

Бджолине обніжжя  буває двох видів: незмінне, яке бджоли приносять у вулик, та перероблене у вигляді перги (пилок, змішаний з медом).

Отримують натуральний  пилок через спеціальні пилкозбирачі, крізь отвори яких бджола кидає свою поклажу у спеціальну ємність. Потім його забирають спеціальною пластиною і висушують. Такий продукт можна купити на базарах у вигляді жовто­коричневих гранул. Щоб не захворіти, його рекомендують вживати по чайній ложці раз на день у першій половині дня.

- Чи правда, що прополіс у холодну пору року надійно  захищає від вірусних захворювань?

- Прополіс - це тонкий липкий шар на бруньках, природний рослинний бальзам. Зібрати промислово його неможливо. Бджоли приносять прополіс самостійно у вулик, щоб склеїти ним тріщини.

Це дуже сильний  природний засіб, який має бальзамувальну, консервувальну та антибактеріальну властивості. Він згубно діє на різноманітні мікроорганізми, бактерії, зупиняє ріст вірусів. Нині відомі  різні фармацевтичні форми, виготовлені з прополісу. Найпростіший - у вигляді твердих грудочок. Найкраще придбати пластинку прополісу (0,5 г) і раз на день розжувати її до легкої печії у горлі та на язиці. І цього достатньо, щоб жодна інфекція не попала в ротову порожнину і не спричинила респіраторних захворювань.

- А як Ви ставитесь  до нових противірусних медичних препаратів, які  так масово рекламують по телевізору, в ЗМІ? Наскільки безпечними вони є для організму людини?

- Жоден фармацевтичний засіб не є повністю безпечним  для життєдіяльності людини. Про це свідчать віддалені наслідки прийому різних хімікофармацевтичних речовин. Навіть офіційно зареєстрований препарат, який про­йшов дев'ятирічну апробацію, не можна назвати цілком безпечним. Існують випадки, коли через кілька років в організмі людини відбувається збій через препарат, який вона колись уживала. Зауважте, йдеться про препарати, які свого часу пройшли контроль.

Не менш негативним фактором є часте вживання ліків. Уживаючи пігулки, слід пам'ятати: ними не можна зловживати, оскільки вони згубно впливають на печінку, суглоби та центральну нервову систему, а це найбільш вразливі ділянки нашого організму.

- А як Ви ставитеся до вакцинації?

- Загалом вакцинація - це добра річ. Вона масово рятує  від епідемії. При щепленні виробляються певні антитіла, які мають на меті знищити велику кількість інфекції. Проте не завжди при вакцинації відбувається правильна реакція організму. Зважаючи на те, що нині імунна система в людей змінена під дією різноманітних чинників цивілізації і вакцина не завжди відповідає медичним стандартам, організм людини, замість того, аби запобігти хворобі, навпаки, спричиняє важкі захворювання, шок, і навіть смерть.

Тож якщо людина вже вирішила зробити щеплення, вона має бути абсолютно здоровою, а вакцина - якісною і безпечною. Нині навіть нерозвинені країни виробляють вакцини. Багато зауважень було і до індійських виробників. Найвищим стандартам відповідають бельгійські.

- Якщо людина все­таки захворіла, що робити, щоб організм якомога швидше відновив сили?

- Якщо людина занедужала, то вона повинна пройти повний курс терапії. Перші три дні обов'язково лежати у ліжку. Не варто хворому іти на роботу, заражати інших й собі заробити ускладнення, а залишатися в теплому приміщенні до повного одужання, пити різноманітні соки, вживати некалорійну їжу (рослинні білки) і не забувати про продукти бджільництва. Це ті засоби, які я рекомендую українцям, аби наша нація була сильною та здоровою. Дехто відразу хапається за антибіотики, щоб запобігти запальному процесу. Не раджу лікуватися ними без рекомендацій лікаря, вони не завжди дають бажаний результат, оскільки на віруси не впливають.   

  

Цього робити не можна

Коли  і чим збивати  підвищену температуру? Підвищена температура - це захисна реакція організму. Її рекомендують збивати лише через два дні та й то тільки тоді, коли вона перевищує 39 градусів. Адже при температурі тіла за 38 градусів в організмі розвиваються процеси, які сприяють загибелі хворих, нежиттєздатних клітин і виведенню токсинів. Потрібно дати змогу організму самому боротися із небезпечною інфекцією.

Як швидко збити високу температуру, якщо під руками немає таблеток? Під час грипу в людей, а особливо у маленьких дітей виникає блювота. Її спричиняє велика інтоксикація. У грипозному стані в організмі людини є два основних джерела інтоксикації. Перший - це віруси, які переносяться кров'ю, і другий - товстий кишечник. Тому варто зробити велику клізму. Це найоптимальніший спосіб понизити температуру. Найкраще приготувати фізіологічний розчин, адже він найбільш наближений до плазми крові (на літр теплої перевареної води додають чайну ложку солі і пару грамів соди). Після цього хворого накрити теплою ковдрою, але не закутувати. Якщо він пітніє, то постіль та одяг обов'язково потрібно змінювати. Найбільшою небезпекою для організму при підвищенні температури є зневоднення. Тому треба пити багато теплої, але не гарячої рідини. Можна заварювати відвар з шипшини, малини, смородини тощо.

Чи можна хворому, в якого підвищена температура,  ставити гірчичники, банки? У гострий період хвороби цього категорично робити не можна. Особливо при підвищеній температурі. Їх призначають згодом, а також за рекомендацією лікаря, адже хворий може мати  інші хронічні хвороби, при яких протипоказані окремі процедури.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4496 / 1.65MB / SQL:{query_count}