Пневмо-мор?

20 осіб померли у жовтні від запалення легенів на заході України. Однак цілком можливо, що причиною ускладнень був вірус А/Н1N1. Медики закликають: за перших ознак застуди негайно звертатися до фахівців

20 осіб померли у жовтні від запалення легенів на заході України. Однак цілком можливо, що причиною ускладнень був вірус А/Н1N1. Медики закликають: за перших ознак застуди негайно звертатися до фахівців

Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ), як ніколи, активно атакують Західну Україну, мешканці якої потерпають від недуги. Лише у жовтні у трьох західних областях 20 осіб померли з попереднім діагнозом "пневмонія": 10 - на Тернопільщині, 6 - на ІваноФранківщині та 4 - на Львівщині. Про це вчора повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець. У МОЗ України поки що не можуть повністю виключити наявність у цих людей грипу A/H1N1. Зокрема, експрес­діагностика наразі не підтверджує смерть хворих у Тернопільській області від "каліфорнійського грипу". У МОЗ кажуть, що результати досліджень, які встановлять точну причину смерті цих людей, будуть отримані через 23 дні. Для цього аналізи померлих надіслали аж до Лондона

Особливо активно недуга лютує на Тернопільщині. "У Тернопільській області вперше за останні 20 років спостерігається таке масове захворювання на гострі респіраторні інфекції. У регіоні 95 осіб госпіталізовано, стан 25ти з них оцінюється як важкий, і хворі перебувають на керованому диханні (17 дорослих і 9 дітей) з попереднім діагнозом "вірусна пневмонія", - зазначив міністр охорони здоров'я України Василь Князевич. Характерним є те, що вік недужих від 20 до 40 років. Керівник відомства додав, що сьогодні міністерство разом з НАН України встановлюють остаточну причину захворювання.

За словами міністра, зараз у Тернопільській області працює комісія з групи науковців із Центру грипу, Інституту інфекційних захворювань ім. Л. Громашевського, санітарно­епідеміологічної служби Києва для вивчення причин зростання захворюваності на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції. Головний медик країни зауважив, що з понеділка це питання перебуває на особистому контролі головного санітарного лікаря країни.

Василь Князевич додав, що поріг захворювання починає підніматися і в інших західних областях країни - ІваноФранківській та Львівській.

"Ми взяли ситуацію під контроль. Найголовніше, звертаюся до всіх: при перших ознаках застуди негайно зверніться по кваліфіковану медичну допомогу. Вкрай важливо своєчасно надати допомогу!" - акцентує міністр, додаючи, що для цього "є усі необхідні ресурси". Як інформує пресслужба МОЗ України, трагічні випадки в Тернопільській області здебільшого спричинені саме несвоєчасним зверненням хворих до лікарів.

Учора у розмові з "Поштою" державний санітарний лікар Львівської області Роман Павлів зазначив: грипу на Львівщині ще немає, натомість є зростання захворюваності на гострі респіраторні захворювання. Співрозмовник сподівається, що шкільні канікули частково перервуть ланцюг захворюваності на ГРЗ.

"Станом на середу, 28 жовтня, найбільше недужих на ГРЗ спостерігаємо у місті Дрогобичі та в Дрогобицькому районі. Власне у Дрогобичі вже як тиждень перейдено епідемпоріг. Місто Борислав спочатку наблизилося до епідемпорогу, а потім показники знову впали. Четверо ж хворих, які померли на Львівщині від пневмонії, були мешканцями саме Дрогобицького району, серед них є і 11річна дівчинка. У Львові ж немає жодного летального випадку після ускладнення від ГРЗ", - каже Роман Павлів.

Як повідомила вчора "Пошті" завідувач епідеміологічного відділу санепідемстанції у Львівській області Наталія Тімко, четверо хворих померли безпосередньо у лікарні міста Дрогобича - крім 11річної дівчинки, це троє чоловіків (одному з них було 26 років). Троє осіб були мешканцями сіл Дрогобицького району, одна - Дрогобича. Медики кажуть, що вони пізно звернулися по медичну допомогу. "Загалом із захворюванням на ГРЗ на Львівщині маємо напружену ситуацію, але епідемії ще немає. Щоденно відслідковуємо цю ситуацію. Статистика свідчить, що недужих щодня більшає. Тим паче, погода цьому активно сприяє: то тепло, то холодно, й люди то тепліше, то легше одягаються. Так, лише за останню добу на Львівщині на ГРЗ занедужало 6 тис. осіб, зокрема 2,2 тис. - у Львові, 600 - у Дрогобичі", - говорить пані Тімко.

Як нещодавно писала "Пошта", епідеміолог, професор Аркадій Фролов зазначає: найбільш чутливі до вірусів грипу люди, які мають І і ІІ групи крові, тому вони мусять бути особливо обачними. З цими словами професора згідна й завідувач епідеміологічного відділу обласної СЕС Наталія Тімко. А ось люди, які мають III групу крові, взагалі мають спеціальний ген, який зумовлює стійкість організму до всіх вірусів, зокрема грипу. Загалом співрозмовниця зазначає, що у групі ризику, себто ті, які найшвидше можуть підчепити ГРЗ, є особи, які працюють у закритих колективах. "Мова йде і про медпрацівників, кондукторів, водіїв маршруток, тролейбусів та трамваїв, вихователів дитсадків, вчителів, продавців, людей похилого віку. Особливо обачними варто бути й вагітним", - каже Наталя Тімко.

Завідувач епідемвідділу обласної СЕС наголошує людям, які занедужали, категорично не займатися самолікуванням й негайно (!) викликати додому лікаря. Медики кажуть, що важливо також робити акцент на вживанні цибулі, часнику та цитрусових, як­от лимонів та грейпфрутів, ківі. Ну і, звісно, не забувати про щеплення. Зокрема, є п'ять вакцин. Щоправда, охочих не так багато, адже в середньому одній особі щеплення обійдеться у 70 грн.

До теми

У Швеції почалося розслідування небезпечних побічних наслідків вакцинації проти вірусу грипу A/H1N1 після того, як після щеплення 23 жовтня померло ще двоє людей. Усього внаслідок вакцинації у Швеції вже померли чотири особи, інформує шведський портал "The Local".

Суб'єктивний погляд

Ярослав Кашуба,
заступник губернатора Львівщини з питань соціальної політики, охорони здоров'я та підприємництва:

- За інформацією обласної санепідемстанції, епідемії грипу на Львівщині немає! Є лише ріст на групу гострих респіраторних захворювань. Мав розмову з в. о. мера Дрогобича щодо ситуації зі захворюваністю на ГРЗ у цьому місті. Оскільки у Дрогобичі є перевищений епідемпоріг, там було зібрано комісію з питань НС щодо подолання та попередження ГРЗ. Фахівці відпрацювали низку необхідних заходів. Працівники обласної СЕС, на базі якої є вірусологічна лабораторія, провели швидкісне тестування на циркуляцію на території вірусу грипу А. Воно показало: вірусу грипу А у Дрогобичі немає. Паралельно ці лабораторні дані скерували у київську лабораторію. У четвер, 29 жовтня, проведу селекторну нараду спільно з обласним управлінням охорони здоров'я та обласної СЕС та за участі мерів міст, головною метою якої буде відпрацювання питання щодо профілактики недуги в регіоні загалом.

Наталя Поважук,
головний лікар станції швидкої медичної допомоги м. Львова:

- За кілька останніх днів кількість викликів швидкої медичної допомоги від львів'ян зросла. Якщо досі щодоби в середньому було 140 викликів, натомість зараз їх кількість зросла до 180. Загалом маємо близько 400 виїздів на добу. Переважно пацієнти жаліються на судоми, біль голови, високу температуру, важкий кашель. У середньому 1015 городян з особливо важкими симптомами госпіталізуємо. Решта лікуються вдома.

Надія Оксенчук,
начальник управління освіти Львівської міськради:

- Зараз діти перебувають на канікулах, тому сказати, скільки з них захворіло, я не можу. Щодо садочків, то ріст захворювання є, але він не критичний. За цим слідкує санепідемстанція. Саме ця структура встановлює епідемпоріг і веде облік хворих в поліклініках. Поки постанови про оголошення карантину від сан­епідемстанції не було, однак до кінця тижня ми прискіпливо стежитимемо за ситуацією зі захворюванням у місті, і в разі потреби продовжимо канікули у школах. Для досягнення ефекту карантин має тривати не менше двох тижнів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4122 / 1.63MB / SQL:{query_count}