Карантин триває: їжте, пийте, усміхайтеся!

Які продукти варто споживати під час вимушеної відпустки, щоби зміцнити імунітет

У період карантину більшість наших звичних маршрутів обмежені квартирою: від кімнат – на кухню і назад. І так по кілька разів на день. Реалії такі, що запаси продуктів, куплені на тиждень, вичерпуються значно швидше. Тому щоб за тижні карантину не додалося кілька зайвих кілограмів, варто стежити за калорійністю страв, які споживаємо, а також за тим, щоби продукти, які входять до складу нашого щоденного раціону, зміцнювали імунітет. Це в підсумку мало б хоч трішки знизити вірогідність підхопити коронавірус.
І оскільки, перебуваючи вдома, ми витрачаємо менше енергії, аніж зазвичай, треба найперше відмовитися від їжі, що містить вуглеводи: біле борошно, хліб, випічка, солодощі, макарони, картопля, солодкі води і пакетовані соки, радить фітнес-тренерка Уляна Депутович. 
«Ці продукти дають нам хіба що зайві кілокалорії, які можуть відкластися на боках і не лише у вигляді ненависного жиру. Що ж їсти? На сніданок чудово підійде яєчня з овочами або невелика кількість каші з фруктами чи ягодами. Обід робіть збалансованим та повноцінним: каша плюс м’ясо (риба, яйця) плюс овочі або салат. А ось на вечерю їжте білкові страви в поєднанні з овочами: приміром, запечена нежирна риба і тушковані або сирі овочі», – розповідає «Львівській Пошті» тренерка.
Якщо хочеться перекусити – обирайте продукти із невисокою енергетичною цінністю: овочі, фрукти. 
«Легкий салат, заправлений олією, яблуко або ківі втамують голод, але не «подарують» багато зайвих калорій. Як варіант підійдуть молочні продукти. Також не забувайте про пиття води впродовж дня», – каже вона.
А ось відома дієтологиня Оксана Скиталінська радить: для того, щоб не набрати зайвих кілограмів і покращити імунітет, варто їсти каші, нежирний курячий бульйон або страви, зварені на ньому.
Зокрема, під час карантину корисно варити різні крупи: перлову, гречану, ячну, пшоняну. Потрібно додавати трохи бобових – квасолю, сочевицю, сушений горох. Крім того, обов’язково має бути джерело білка для підтримки роботи м’язів, перешкоджання накопиченню зайвого жиру та належного функціонування імунної системи, а також усі ферменти, гормони. Цим білком можуть стати яйця, риба, бобові, кисломолочні продукти, а ще твердий сир (що твердіший, то краще, тоді калорійність його буде меншою, а білка більше). Таким сиром може бути пармезан: одна чайна ложка тертого пармезану, додана до страви, містить достатню кількість білка.
Також у період пандемії дуже якісним джерелом амінокислот є вже згаданий нежирний бульйон. 
«Бульйон на курятині насичений амінокислотою лізин, яка має виражені противірусні властивості. Тому стараймося їсти його щонайчастіше. Це означає, що на приблизно два-три літри води вистачить шматочка м’яса розміром з яблуко. Можна вкинути у бульйон різні крупи, овочі – матимете лікувально-профілактичну страву!» – наголошує Оксана Скиталінська.
Дієтологиня каже, що за змоги варто додавати у страви зелень петрушки, яка має сильні протизапальні властивості. Не варто забувати й про часник, імбир та цибулю. Вони багаті на фітонциди, мають бактерицидну і противірусну дію.
А ось вживати холодні страви і напої наразі не варто. «Зараз час теплих напоїв і страв. Упродовж дня потрібно не забувати що 10-15 хвилин робити один-два ковтки дуже теплої води», – додає вона.
Дуже корисними продуктами, особливо навесні, є мед (містить вітаміни А, В, С, Е, К, фолієву кислоту, флавоноїди), несолодкі йогурти, кефір, ряжанка, горіхи (містяться корисні Омега-3 жирні кислоти, рослинний білок, калій, магній, фосфор).
Головним джерелом вітаміну С, який є незамінним для нашого імунітету, вважають цитрусові. Задовольнити добову потребу в аскорбіновій кислоті вони не можуть, тож не завадить приймати вітамін С у таблетках.
Важливим для імунітету є вітамін А, який продають у капсулах. Він, зокрема, зміцнює серцево-судинну систему, що дуже важливо при коронавірусі. Вітамін Е також відіграє величезну роль у виробленні антитіл, які чинять спротив вірусам. Вітамін D, відомий своєю роллю в зміцненні кісток, важливий і для покращення імунітету.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5096 / 1.57MB / SQL:{query_count}