Вихідні на природі: як не нашкодити здоров’ю

Уникаємо переїдання і надмірного споживання спиртного

У вихідні, особливо травневі, усім нам хочеться добре відпочити. Аби після цього залишилися тільки приємні враження, варто більше гуляти і пити чистої води. А ось жирна їжа та велика кількість спиртного, на думку в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, можуть, навпаки, зіпсувати вікенд. Як наслідок – переїдання, відчуття важкості у шлунку та печія.

Як уберегтися від переїдання

* Пийте достатню кількість води. Це пришвидшує проходження залишків продуктів травлення через травну систему.
* Їжте більше продуктів, що містять клітковину. Така їжа значно покращує травлення. Клітковина – це цільнозернові продукти, фрукти, овочі, горіхи, насіння, соя і боби.
* Споживайте менше жирної їжі. Вона важче перетравлюється, тому можуть виникнути біль у шлунку або печія. Відмовтеся або зведіть до мінімуму кількість жирних смажених страв. Натомість їжте більше нежирного м’яса та риби.
* Якщо переїли – не приймайте ферментні препарати. Кілька таблеток до чи після важкого застілля не порятують від наслідків переїдання.
* Універсальна порада у випадку переїдання – їжте менше та не покладайтеся на дію пігулок.

Як уберегтися від сп’яніння

* Пам’ятайте – безпечної дози спиртного не існує! Закликаю зменшити споживання алкоголю аж до повної відмови від нього.
* Якщо вже п’єте, не закушуйте без міри – це не врятує від сп’яніння.
* Також від сп’яніння не врятує активоване вугілля. Це відбувається тому, що алкоголь дуже швидко всмоктується у шлунку, та й узагалі вугілля його не адсорбує.
* Зі спиртного варто віддати перевагу червоному вину. В ньому, на відміну від коктейлів чи міцних напоїв, є хоч щось корисне. А саме речовина ресвератрол – корисна для здоров’я серця і судин.
* Не забувайте про воду. Алкоголь спричиняє втрату нирками води, тому наступного дня після його вживання вас може “сушити”. Щоби уникнути дегідратації, спиртне варто запивати водою. Не вживайте алкогольних напоїв на голодний шлунок та не змішуйте їх із газованими напоями.
* Якщо все ж таки випили чогось міцного, в жодному разі не сідайте за кермо! Будь-яка кількість алкоголю підвищує ризик потрапити в аварію.

Якщо зібралися на пікнік

* Пам’ятайте про кліщів! Вони можуть переносити збудників вірусних та бактеріальних захворювань. Захиститись від них допоможе одяг із довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла.
* Із настанням тепла знижується активність змій – вони стають малорухливими та млявими, тому на них простіше натрапити. Радимо уважно перевірити місце влаштування пікніка, перш ніж розкладати речі.
* Якщо плануєте виїзд на природу, подбайте про безпеку продуктів. Відділяйте сирі від готових. Ретельно мийте руки, овочі та фрукти. Будьте особливо обережні з тістечками, молочними продуктами та яйцями – їх краще взагалі не брати зі собою на відпочинок.
* Весняні сонячні промені менш активні, аніж літні, та все одно варто подбати про захист від них. Намагайтеся щонайбільше часу перебувати у затінку, надягніть капелюх або панамку. Подбайте про сонцезахисні окуляри та засоби широкого спектра дії із SPF 15 і вище, залежно від погодних умов.
* Пам’ятайте про безпечне поводження з вогнем. Не розкладайте багаття на вугіллі, що залишилося від попереднього вогню. Не спалюйте пластиковий посуд. Оптимальне місце для багаття – мангал, очищений від попелу. Після пікніка не забудьте пересвідчитися, що загасили полум’я.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4692 / 1.56MB / SQL:{query_count}