Плавайте на здоров’я!

“Пошта” дізналася, які басейни популярні серед львів’ян, скільки доведеться заплатити за одне відвідування та за абонемент і в чому полягає користь плавання

Хочете зробити імунний захист надійнішим, здоров’я міцнішим, а фігуру стрункішою? Тоді вам у басейн! Плавання є, мабуть, єдиним видом спорту, про лікувальний вплив якого кажуть багато фахівців. Під час занять плаванням здійснюється профілактика і виправлення постави, розвивається дихальний апарат і м’язова система, зміцнюється імунітет, покращується настрій! 
Не відмовляються від таких фізичних занять навіть під час холодів і львів’яни. Комусь до вподоби спортивне плавання, когось цікавлять заняття з групою, а хтось хоче просто поніжитися у теплій воді.
Які басейни Львова популярні серед містян? Скільки доведеться заплатити за годину відвідування та за абонемент? У чому взагалі полягає користь плавання? Відповіді на ці запитання шукала “Пошта”.

Є з чого вибирати

Сьогодні у Львові функціонує чимало хороших басейнів. На якому з них зупинити свій вибір, часто залежить від місця розташування, ціни і, звісно, відгуків та розповідей друзів і приятелів. Такими порадами рясніють і соцмережі. Наприклад, чимало схвальних відгуків можна почути про басейни на СКА, у “Спортлайфі”, готелі “Софія”, аквапарку “Пляж”, навіть про ті, що діють при школах. 
“Гарно в “Софії”, але цей басейн невеликий, відпочинковий. СКА хвалять знайомі. Близько до центру є хороший басейн у “Спортлайфі”, – пише у соцмережі Фейсбук Світлана Крижанівська-Блінова. А ось Ользі Бабінчук до вподоби “Євроспорт”, що на вулиці Петрушевича. “Там комфортно, до того ж він у самому центрі Львова”, – зазначає вона. Такої ж думки Ольга Кальбус: “Сусідські діти плавають у “Євроспорті”. Дуже задоволені і груповими, і індивідуальними заняттями”.
Що стосується дитячого плавання, то багатьом львів’янам подобаються водні заняття, які проводять при гімназії ім. В. Симоненка. “Якщо теплий басейн, то на Симоненка. Є різні години, тренер у воді з дітьми”, – ділиться враженнями у соцмережі Oлена Татомир. Ходить сама та водить двох своїх дітей на заняття у цей басейн і Тетяна Деревій. “Старша донька ходить на плавання вже три роки, молодша – два. Заняттями задоволені, бо, по-перше, це близько до дому, по-друге, корисно для здоров’я, а по-третє, адекватна ціна – 300 гривень за місяць з дитини, а за свій фітнес плачу 350 гривень”, – розповідає жінка.

Ціна – якість

Однак плата за відвідування львівських басейнів дуже різниться. В єдиному на Львівщині відкритому 50-метровому басейні спорткомплексу СКА (вул. Клепарівська, 39-а) є вісім доріжок, постійна температура води влітку і взимку (28-30 градусів навіть у 25-градусний мороз). За одне відвідування дорослому доведеться заплатити 45 гривень, дитині до 14 років – 30. Місячний абонемент (десять занять) для дорослих коштує 348 гривень, для дітей – 210.
У басейні Палацу спорту “Динамо” (вул. Вітовського, 51), аби поплавати, дорослому потрібно викласти 44 гривні, дитині – 33.
У басейні спорткомплексу “Євроспорт”, що на пл. Петрушевича, 1, який має чотири доріжки по 25 метрів і глибину від 1,6 до 3,5 метра, за одне відвідування треба заплатити 130 гривень (за ці гроші можна поплавати в басейні, піти на групові заняття тощо). Місячний абонемент коштує від 1500 гривень. Що стосується дитячого плавання, то, як пояснили “Пошті” в спорткомплексі, групи тут уже сформовані. На бажання можна записатися у чергу, але доведеться чекати з рік.
В аквапарку “Пляж” (вул. Княгині Ольги, 114) за одне відвідування басейну з дорослого беруть 110 гривень, з дитини – 70. Вартість абонементів різна – від 350 гривень (дитячий, до 16.00) до 1350 (дорослий, у будь-який день та час).
У центрі водного відпочинку “Дельфін” (вул. Трильовського, 12-а), де басейн має три доріжки по 25 метрів і глибину від 1,3 до 1,9 метра, а також є дитячий басейн, дорослому за одне відвідування треба заплатити 35 і 40 гривень (у будні та вихідні дні), дитині – трохи дешевше.
У басейнах фітнес-клубу “Sport life” (вул. Героїв УПА, 72; просп. Чорновола, 67-б; вул. Зубрівська, 38 і вул. Наукова, 7-д), можна придбати тільки річні абонементи! За локальну картку (лише в одному з районів) доведеться заплатити 5 тисяч 490 гривень, а мережева коштує 6 тисяч 490.
У Гранд-готелі “Софія” (просп. Шевченка, 10) за годину плавання беруть майже 150 гривень. Абонементи коштують від 440 гривень.

Користь незаперечна

Зі слів тренера з плавання Анастасії Земної, воно корисне як для немовлят, так і для дорослих, у тому числі й вагітних. “Плавання покращує діяльність серцево-судинної системи, зміцнює м’язи, позитивно впливає на роботу внутрішніх органів і емоційний стан людини, – каже вона. – А ще плавання знімає стрес і втому, розслабляє, підвищує еластичність шкіри”.
Про лікувальний вплив плавання не перестають говорити й лікарі. “Водні процедури і активний відпочинок на воді лікують гіпертонічну хворобу, остеохондроз, варикозне розширення вен, усувають біль у суглобах. Плавання зміцнює м’язи, знижує навантаження на хребет. Завдяки плаванню формується правильна постава, – розповідає терапевт Галина Іваночко. – Надзвичайно корисні вправи на воді тим, що мають слабкі легені чи схильність до захворювань верхніх дихальних шляхів”.
А оскільки плавання належить до аеробних тренувань, то, зі слів лікаря, заняття ним знижують кров’яний тиск і роблять серце витривалішим. Кров рухається судинами набагато активніше і надходить у найдрібніші капіляри, що допомагає організмові повноцінно функціонувати. Рухаючись у воді, ми дихаємо рівніше і глибше. Кисень активно надходить у кров і живить кожну клітину нашого тіла.
Крім того, плавання є простим та ефективним способом реабілітації хворих, що мали фізичні травми. “Помірність навантаження при плаванні та опір води знімають напругу. Під час плавання практично відсутні різкі удари і ривки. Тиск на суглоби та м’язи знижується, тому користь плавання незаперечна”, – каже Галина Іваночко. 
Плавання приводить у тонус всі групи м’язів, що позитивно позначається на фігурі. За час, проведений у воді, можна спалити до 500 калорій. На переконання терапевта, завдяки фізичним навантаженням у воді людина почувається краще, міцніше спить уночі та має чудовий настрій.
Як стверджують фахівці, плавання не має прямих протипоказань щодо віку чи стану людини. Можливо, певним недоліком відвіду­вання басейну є надмірно хлорована вода, але такий запобіжний засіб допомагає уникнути розмноження шкідливих бактерій. Але якщо у вас алергія на хлор, внаслідок чого з’явилися такі ознаки, як почервоніння шкіри, висип, свербіж, алергічний кон’юнктивіт, риніт, сильна сльозотеча і закладення носа, від плавання в басейні потрібно відмовитися!

Знання – сила!

Інколи через певні причини похід у басейн може закінчитися проблемами –алергією, грибковими захворюваннями, навіть венеричними інфекціями. Щоб цього не трапилося, досить дотримуватися певних правил гігієни. 
* Перед заходом у басейн змийте макіяж і зніміть контактні лінзи, якщо такі є.
* Використовуйте засіб, що захищає ноги від грибків, якими легко можна заразитися навіть у шльопанцях.
* За потреби використовуйте спеціальний затискач для носа, що не дозволить потрапити в ніс воді.
* Візьміть захисні окуляри, аби бризки води з хлоркою не потрапляли в очі.
* Надягніть шапочку, яка не лише захищає волосся від шкідливих речовин, а й не дає йому намокнути.
* Використовуйте спеціальні антисептичні спреї та гелі, що захищають від бактерій і вірусів та підтримують оптимальний рівень вологості слизових оболонок статевих органів.
* Відразу ж після виходу з басейну станьте під душ, щоби змити залишки хлорованої води.
* Зволожуйте шкіру до і після відвідин басейну, щоби захистити її від поганого впливу хлорки та інших реагентів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4556 / 1.61MB / SQL:{query_count}