З кожними 15 викуреними сигаретами у людини виникає одна мутація ДНК, що значно підвищує ризик раку легенів, повідомляють британські експерти. Вчені провели велике міжнародне дослідження, в якому визначили 23 000 (!) мутацій, спричинених хімічними речовинами, що містяться в тютюновому димі, інформує cikavosti.com.
Усі види раку викликані помилками в генетичному коді або ж мутаціями в ДНК, які виникають під впливом факторів навколишнього середовища. Фахівці сподіваються, що отримані результати допоможуть їм зрозуміти причини розвитку раку і розробити нові методи лікування. Виявивши всі гени раку, лікарі зможуть створити ліки, націлені на специфічні мутовані гени, і з’ясувати, як подіють на пацієнтів нові методи терапії.
Рак виникає, коли організм втрачає контроль над поведінкою клітин і вони починають поширюватися. Мутації в ДНК, спричинені тютюновим димом, передаються кожному наступному поколінню дочірніх клітин, які містять інформацію про завдані збитки. Таким чином медики зможуть реконструювати історію розвитку раку, оцінивши накопичення пошкоджень в геномі.
Ризик розвитку раку легенів, як відомо, знижується до звичайного рівня приблизно через 15 років після відмови від куріння. Вчені підозрюють, що клітини легенів, у яких виникли шкідливі мутації, замінюються новими клітинами, вільними від дефектів.