Близько третини свого життя ми проводимо в сні. Сон відновлює наш організм, зміцнює імунітет, кістки, м’язи, очищає нервові клітини, перетворює короткотривалу пам’ять на тривалу. Це відбувається завдяки гормону мелатоніну, який виробляється лише в темряві. Найвищий рівень цього гормону припадає на період від 2 до 4 години ранку, пише на своїй сторінці у соцмережі Facebook дієтолог Оксана Скиталінська.
При недосипанні виробництво мелатоніну знижується, а гормону стресу кортизолу, який збільшує ризик серцевої недостатності, інсульту, цукрового діабету, ожиріння, розумових розладів, погіршення пам’яті, ракової патології, зростає.
Щоби сон був здоровим і омолоджувальним:
– Завжди лягайте спати в один і той самий час, навіть якщо звикли це робити о 23 годині або опівночі – це забезпечить достатнє вироблення мелатоніну.
– Засинайте у цілковитій темряві. Використовуйте для цього щільні гардини або ж вдягайте маску для сну. Таким чином виробництво мелатоніну збільшиться.
– Виключайте будь-які джерела синього та білого світла, бо воно блокує виробництво мелатоніну. Якщо вночі потрібно вставати, використовуйте червоне світло.
– Не дивіться телевізор, не слухайте гучної музики та не користуйтеся ґаджетами як мінімум за півгодини до сну – тоді швидше заснете.
– Перед сном випийте склянку кефіру з 1/4 чайної ложки порошку куркуми. Такий напій нормалізує мікрофлору кишківника і має протизапальний ефект.