“Реабілітовані” наїдки

Продукти, які мають бути у раціоні

Каву і шоколад, про шкоду яких раніше говорили учені, “реабілітували”. Понад те, з раціону не треба виключати й інші продукти, повідомляє “Країна здоров’я”.

Молоко
Дієтологи довго сперечалися про шкоду незбираного молока до того часу, як було встановлено, що знежирене молоко набагато шкідливіше від натурального. Відмовлятися від молока не можна, тому що воно містить велику кількість білка і кальцію.

Масло і маргарин
В останні роки масло також “реабілітували”, як і більшість інших продуктів тваринного походження. Ворогом був названий і маргарин, який містив небезпечні транс-жири. Однак технології виробництва маргарину пішли так далеко, що тепер випускається транс-знежирений маргарин. Шкідливий його варіант розпізнати досить просто: на упакованні має бути вказано “частково гідрогенізовані рослинні олії”.

Яйця
Раніше вважалося, що від яєць в організмі накопичується холестерин. Але, як з’ясували на початку цього року британські учені, харчовий холестерин не сильно впливає на загальний рівень холестерину в крові. У той же час яйця є джерелом білка, корисних жирів, вітамінів і мінералів, запаси яких необхідно поповнювати щодня.

Картопля
Вважали, що через її споживання з’являються зайві кілограми. Але якщо картоплю не смажити, а варити, вона може стати цінним продуктом. Крохмаль, який міститься у вареній картоплі, покращує роботу кишківника, регулює рівень цукру в крові та знижує ризик розвитку раку. До того ж картопля є джерелом вуглеводів, вітаміну С, деяких вітамінів групи В і мікроелементів.

Сир
Італійці віддавна запевняють усіх в користі своїх сирів. Виявляється, натуральний сир твердих сортів обов’язково повинен бути присутній в раціоні кожної людини, бо багатий на кальцій, фосфор, цинк, рибофлавін, вітаміни В12 і А. Проте це не має стосунку до того, що в нас називають “сирний продукт”.

 Горіхи і горіхові масла
Кокосове і арахісове масла завжди вважали надто калорійними, щоб споживати їх без шкоди для фігури. Звісно, необхідно знати міру, але варто пам’ятати, що горіхи є джерелом корисних жирів, білка, клітковини і мікроелементів. Зокрема, кокосове масло має противірусні та антибактеріальні властивості. А що стосується сирих горіхів, то вони знижують ризик виникнення серцево-судинних захворювань.
Окремо треба сказати про шоколадно-горіхову пасту, яку так люблять діти. Її шкідливість також не доведена. У той же час відомо, що вона забезпечує організм білком, кальцієм, залізом, магнієм, антиоксидантами і такими потрібними для дітей вітамінами В і Е.

Макарони і піца
Часткову “реабілітацію” отримали навіть макарони і піца. Але тільки ті, що виготовлені з пшениці твердих сортів, яка зберігає більшу частину вітамінів і клітковини та містить так звані повільні вуглеводи, що не сприяють гладшанню. Що стосується піци, то тут є кілька правил приготування: тісто повинно бути дуже тонким, а начинка – сирно-овочева, а не ковбасна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5469 / 1.55MB / SQL:{query_count}