Сидяча робота: вісім шкідливих наслідків

Учені та лікарі дали рекомендації, як можна собі допомогти при погіршенні самопочуття в офісі

Сидіти нерухомо впродовж тривалого часу дуже шкідливо. Тих, що працюють у офісі, часто турбує біль у спині та шиї, з’являються депресія і надлишкова вага. Про найбільш поширені проблеми, які виникають у офісних працівників через сидячу роботу, пишуть на сайті “Українська правда. Життя”.

1. Біль у шиї
Тримаючи шию в такому положенні, щоб було зручно читати з монітора, ви напружуєте хребет. Нахил шиї на 30 градусів  вимагає залучення в три-чотири рази більше м’язів, ніж звичне вертикальне положення, стверджують американські лікарі. Щоб уникнути болю в шиї, поставте комп’ютер так, аби центр монітора був на рівні підборіддя, або хоча б підніміть монітор, щоб не доводилося дивитися на нього вниз. Це допоможе тримати шию в нейтральному положенні. Зробіть екран яскравішим, якщо сильно напружуєте очі.

2. Зниження концентрації
Сидіння перешкоджає руху крові і потраплянню кисню до мозку. Через це часто неможливо зосере­дитися на роботі. Ви працюватимете набагато ефективніше, якщо будете більше рухатися. Намагайтеся частіше відриватися від роботи: віднесіть щось колезі у іншу кімнату, встаньте, аби зробити копії документів, але не поєднуйте ці дві дії. 

3. Депресія
Жінки середнього віку, які сидять на роботі понад сім годин на день, набагато частіше повідомляють про ознаки депресії, аніж ті, що працюють упродовж чотирьох годин чи навіть менше. Тому вільний від роботи час проводьте на природі, обирайте прогулянки за містом.

4. Проблеми з інсуліном
Лише один день нерухомого сидіння може значно знизити активність інсуліну, який допомагає втримувати на нормальному рівні цукор у крові. Коли організм не користується інсуліном правильно, виникає ризик розвитку діабету II типу. Аби запобігти це, носіть зі собою пляшку води. Коли організм зневоднений, підвищується рівень гормону вазопресину, що своєю чергою підвищує рівень цукру в крові та шкодить здатності тіла правильно використовувати інсулін.

5. Біль у попереку
Варто змінити позу для сидіння, щоби зменшити тиск на спінальні диски в попереку. Фахівці радять розмістити клавіатуру так, аби зігнуті лікті були якнайближче до тіла, а зап’ястки – на столі.

6. Біль у ногах
Коли впродовж тривалого часу не рухаються ноги, починають боліти м’язи. Переставте стілець так, щоб ногам було зручно. Тримайте ступні прямо на підлозі, відрегулюйте висоту стільця, щоби коліна опинилися дещо вище за стегна.

7. Накопичуються надлишки жиру
Неактивний стиль життя пов’язують зі зниженою активністю ензимів ліпопротеїдів ліпази, які спалюють жир. Щоби забезпечити організму хоча б мінімальну рухливість, частіше змінюйте позу для сидіння. Якщо не можете відійти від робочого місця, робіть маленькі перерви кожні п’ятнадцять хвилин. Кілька секунд сфокусовано рухайте однією чи кількома частинами тіла: робіть оберти щиколотками, крутіть головою, дивіться на стелю, розминайте пальці.

8. Слабкі кістки
Нерухомість шкодить і кісткам, знижує рівень мінералів у них. Стежте за міцністю кісток, поєднуючи їжу, збагачену кальцієм, наприклад, молоко, шпинат, із продуктами, що містять вітамін D, зокрема яйцями і тунцем. Саме цей вітамін допомагає тілу абсорбувати кальцій для максимального захисту кісток.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4892 / 1.56MB / SQL:{query_count}