Юлія Сметанникова,
дієтолог:
– Льон сам по собі містить ненасичені жирні кислоти, потрібні для правильного обміну речовин. Лляна олія також містить альфа-ліноленову кислоту (будівельний матеріал клітин) і має величезну кількість вітаміну Е. Організм сам не виробляє цей вітамін, тому обов’язково треба вживати його у вигляді спеціальних дієтичних добавок. Окрім вітаміну Е, лляна олія містить вітамін А. При регулярному споживанні запобігає серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, онкологічні недуги. Помічною вона є й при атеросклерозі та після інфаркту, оскільки сприяє зниженню рівня холестерину в крові. А ще лляна олія прискорює процеси розкладання ліпідів та їх виведення, тому це робить її незамінною для тих, що мають проблеми з печінкою.
Проте лляна олія містить рослинні жири, тому її можна споживати не більше двох столових ложок на день! Під впливом високих температур корисна альфа-ліноленова кислота перетворюється на канцерогенний бензол, тож смажити на цій олії не можна!
При хронічному панкреатиті, захворюваннях кишківника, шлунка, підшлункової залози і жовчевого міхура вживати у їжу її не варто, бо це може спровокувати загострення недуг.
Зловживання лляною олією може викликати розлад травлення, розвиток алергічної реакції. Не варто споживати цей продукт вагітним і матерям, які годують немовлят грудьми.