Україна з 27 березня перейшла на літній час. Лікарі одностайні: порівняно з осінньою зміною часу, більшість людей гірше сприймають весняне переведення годинника. Зокрема, перехід на весняний час спричинює більше аварій та інцидентів на роботі і навіть викликає сплеск серцевих нападів.
Перегляньте свої звички щодо сну. Вимикайте електронні прилади щонайменше за годину до того, як підете спати, адже блакитне світло може заважати сонливості. Уникайте прийому їжі, а також алкоголю і кави перед сном і виконайте особливий ритуал перед сном. Це може бути ванна з теплою водою, м’яке розтягнення чи йога. Занотуйте нагадування і хвилювання на аркуші паперу, щоб не брати їх із собою у країну снів.
Оновіть робочий графік. Якщо фізичні вправи вас розслабляють, додаткова година вечірнього світла, яку “отримаємо” у березні, дає нам більше можливостей займатись спортом. Пам’ятайте: треба дотримуватись тригодинної паузи між спортивними заняттями і сном, щоб встигнути охолонути, радить видання NewsHealth. З іншого боку, якщо вони приносять вам задоволення і значно активують, треба робити їх зранку – не зважаючи на те, переводять годинники чи ні, адже викид енергії може призвести до безсоння.
Вимкніть кнопку повтору будильника. Правильна схема засинання і пробудження – це ключ до плавної зміни часу. Лише один день не зможе зруйнувати його.
Намагайтеся отримати якомога більше сонячного світла вранці. Денне світло за вікном – порада вашому внутрішньому годиннику припинити продукувати мелатонін, гормон, який змушує вас почуватись сонними.
Не перевантажуйте свій графік. Якщо ви чутливі до зміни часу, не перевантажуйте перші кілька днів після переведення годинника. Забагато справ зроблять втому ще гіршою.