Тетяна Шмігіровська,
нарколог:
– На здоров’я пасивного курця навантаження є подвійним! Справа в тім, що пасивний вдихає уже той дим, що активний курець видихає, його ще називають вторинним. Цей вторинний дим є ще більш токсичним – він містить такий радіоактивний елемент, як полоній 210, а також моноксид вуглецю, що є дуже шкідливими для багатьох систем нашого організму! Ці елементи виділяються при згорянні тютюну й паперу і потрапляють через легені в кров, тож викликають порушення в організмі на клітинному рівні. Пасивне куріння негативно впливає на головний мозок і центральну нервову систему!
Якщо людина перебуває впродовж години в задимленому приміщенні, то аналогічно, що вона би викурила півсигарети. Вдихання цього диму подразнює слизові оболонки, відтак пасивний курець може почати кашляти, у нього може горло боліти, виникнути подразнення очей, алергічна реакція. Ба більше, таке “куріння” може стати навіть причиною бронхіальної астми!
Особливо діти вразливі до пасивного куріння, бо цей дим може сприяти розвитку онкології в ранньому віці. Коли він потрапляє в кров дитини, то затримує постачання кисню до мозку, нирок і решти життєво важливих органів. А, крім того, спостерігаємо ще й проблему морально-етичного і психологічного характеру. Коли дитина бачить, що в сім’ї курять, вона засвоює цю модель поведінки і образ мами з сигаретою для неї є звичним і нормальним.