Борис Скачко,
фітотерапевт:
– В офісі застосовувати з будь-якою ціллю ефірні олії навряд чи можна, бо, зазвичай, там присутня не одна людина. А запах аромаолії кожен сприймає індивідуально: комусь подобається, а в інших може бути алергія. Неважливо натуральними вони є чи синтетичними. Для підвищення імунітету чи боротьби з інфекціями ефірні олії не годяться, тому що для цього їх треба застосовувати в дуже великих кількостях, а цього також робити не можна. Для того, щоб такі олійки набули лікувальних властивостей, особа має перебувати у закритому приміщенні, де не буде свіжого повітря, а лише вдихати запах ефірної олії, а це небезпечно насамперед для легенів. Також таке “лікування” негативно впливає на роботу серцево-судинної системи. При великих дозах ефірні олії діють як окислювачі, але тоді вони негативно впливають не лише на бактерії, а й на людину.
Можна порівняти з перебуванням у сосновому лісі, там очищене повітря від бактерій природніми ефірами, а в офісі все навпаки: тут кожен насичує повітря своїми бактеріями. А такий популярний через свої антисептичні властивості евкаліпт насправді є найсильнішим алергеном. Можемо знайти різні класифікації цих олій за властивостями: від стресів, від застуди, як тонізуючий засіб та інші. Також не треба ототожнювати якості трави чи квітів із якостями ефірної олії, бо між ними немає жодного зв’язку.
Звісно, можна застосовувати ефірні олії для того, щоб створити собі атмосферу комфорту чи покращити настрій від того, що ви будете відчувати приємний запах. Але не обов’язково дотримуватись при цьому якихось певних класифікацій типу неролі – це афродизіак, м’ята заспокоює, бергамот тонізує, а грейпфрут додає бадьорості або ті – для жінок, а ті – для чоловіків. Потрібного ефекту (якщо він не передбачає якесь лікування чи профілактику) можна досягти, якщо обрати запах, що подобається саме вам.