Згідно зі Всесвітнім звітом ВООЗ за 2015 рік, захворюваність на туберкульоз завдяки зусиллям медиків з 1990 року скоротилася майже удвічі. Генеральний директор ВООЗ Маргарет Чан наголошує: для того, аби зупинити епідемію туберкульозу, потрібно збільшити витрати на дослідження та медичну допомогу. У звіті йдеться й про небезпечну тенденцію збільшення стійкості туберкульозу до антибіотиків – приблизно три випадки захворювань зі ста не можуть вилікувати стандартними медикаментами. У 2016 році ВООЗ планує підготувати стратегію зупинення туберкульозу, метою якої є скорочення смертності від цієї хвороби на 90% до 2030 року. Україна теж намагається дати достойну відповідь не лише епідемії туберкульозу, а й ВІЛ-інфекції. 29 жовтня 2015 року в Міністерстві охорони здоров’я відбулася національна консультація з вирішення цих проблем, у якій взяли участь представники державного та громадського секторів у сфері протидії соціально небезпечним захворюванням, повідомляє прес-служба МОЗ України.
На зустрічі обговорювали заходи, які вже розробили та здійснили в Україні на національному рівні для забезпечення сталої відповіді епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу під час фінансування програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією та після їх завершення. Крім того, учасники намагалися сформувати спільне бачення відповідальності національних та міжнародних партнерів у цьому процесі.
Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі високо оцінив підтримку Глобального фонду в перехідний період запровадження реформ та підтвердив готовність країни разом із партнерами розробити план забезпечення сталості фінансування та впровадження програм протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції в нашій країні.
Місія Глобального Фонду в Україні триватиме до 6 листопада 2015 року, впродовж якої відбудуться візити до українських лікувальних закладів та численні зустрічі державного і громадського секторів у сфері протидії соціально небезпечним захворюванням.
Як уже писала “Пошта”, найбільш вразливими до туберкульозу є особи зі слабким імунітетом, ендокринними порушеннями, ураженням легеневої системи (пневмонії, бронхіти), діти (особливо раннього віку) та люди похилого віку, а також ті, що пережили стрес, виснаження дієтами, мають шкідливі звички, які руйнують імунну систему.
Серед основних симптомів туберкульозу:
– кашель, який триває понад два тижні;
– зниження або відсутність апетиту;
– втрата ваги;
– підвищена пітливість, особливо вночі;
– загальна слабкість.
У профілактиці туберкульозу найбільше значення мають: вчасне звернення по меддопомогу, вакцинація, особиста гігієна, боротьба зі згубними звичками і здоровий спосіб життя.