Оксана Пушкарьова, начальник епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби України у Львівській області:
– Щоб убезпечити організм від ризику, свіжої городини наразі не купуйте. А якщо не можете обійтися без неї, завітайте в магазини чи на ринок, де продаж офіційно дозволений.
При цьому вимагайте у продавців сертифікати якості, у яких зазначено, скільки у тому чи тому овочі нітратів. Ранні овочі небезпечні тим, що при надходженні в організм шкідливих речовин, які містяться в них і перевищують допустиму дозу, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння!
Найбільш схильні до накопичення азотистих сполук листова капуста, салат, редиска, зелена цибуля, кріп і шпинат. Не поступаються їм за шкідливістю цвітна капуста, огірки, броколі, кабачки, селера, морква, білоголова капуста, редька. Найменш безпечними є бобові (горох, квасоля), картопля, солодкий перець, помідори.
Повністю позбутися нітратів неможливо! Але зменшити їх кількість реально. Зокрема, під час варіння, бланшування, консервування, соління, оббирання від шкірки рівень шкідливих речовин у них значно знижується.